Футболистите на Добруджа записаха победа с 3:1 срещу друг участник в "Б" група - Локомотив 2012 (Мездра). Контролата се проведе на терена с изкуствена трева в Добрич. Очакваната от феновете поява в игра на холандския халф Джовано Одекен така и не се състоя. Причината е, че юношата на Фейенорд си е събрал преждевременно багажа и е отпрашил за родината си, като е посочил за този си ход лични мотиви, информира "Добруджанска трибуна" (dobrichmedia.com).

Първото попадение в проверката падна още в 6-ата минута, а негов автор стана Атанас Илиев. Младият нападател се разписа с глава след центриране на Александър Димитров. До почивката действията се развиваха предимно в централната зона на терена и отборите трудно достигаха до голови опасности.

В началото на втората част треньорите Димчо Ненов и Иван Редовски предприеха по няколко смени, а неофициален дебют за Добруджа записа Валери Кулинов-младши. Полузащитникът, който е син на легендата на Дунав (Русе) със същото име, се включи успешно в игра и бе в основата на няколко бързи комбинации. Атанас Илиев покачи на 2:0 в 54-ата минута след самостоятелен пробив и удар по земя с левия крак от около 20 метра. В 61-ата Валентин Веселинов даде класическо измерение на резултата. Бързоногият нападател завърши хладнокръвно добре развита атака на добричлии. Гостите от Мездра, в чийто редици бяха напусналите есенния състав на Добруджа - Николай Христозов и Емил Колев, намалиха минута преди последния съдийски сигнал. Почетният гол реализира Георги Василев, завъртял технично от пряк свободен удар топката в горния ляв ъгъл за крайното 3:1.