Етър завърши при резултат 0:0 домакинството си на Ботев (Враца) в мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Основното причина мачът да завърши без попадения бяха храбрите намеси на стража на врачани Красимир Костов, както и гредите на вратата на гостите.

Играчите на Александър Томаш натиснаха още от първите минути, а Миси Мезу бе много близо до гол, но Костов се намеси решително.

Играта се водеше главно в центъра и нямаше много ситуации през първата част. Златински получи възможност да застраши "болярите", но топката премина над гредата.

след почивката Етър натрисна, но се изправи срещу малшанса. Мечев разтресе напречната греда, а при добавката Костов изби удара на Боруков миг преди да влезе във вратата. Още в следващата атака голмайсторът на Етър отправи мощен шут, който отново срещна гредата.

До края на мача домакините опитваха да стигнат до гол, но отбраната на Ботев (Враца) се справи.

Етър е с 21 точки на 11-ото място, докато врачани са на 12-а позиция с 19.

Етър - Ботев (Враца) 0:0

Срещата по минути:
1- Начало на мача
6- Кнежевич проби отляво и намери Миси Мезу в наказателното поле. Габонецът отправи удар, който Костов спаси
20- Николов проби отляво и центрира в наказателното поле. Кълбото стигна до Златински, който отправи силен удар, но над вратата
45- Край на първото полувреме
____________________
46- Начало на второто полувреме
60- Генов пусна успореден пас в наказателното поле, а там Здравко Илиев успя да изпревари Петър Атанасов миг преди да прати топката във вратата
71- Греда! Мечев отправи техничен удар, който срещна горната греда. Кълбото попадна в Боруков, който също стреля, но бранител изби от голлинията
72- Греда! Боруков проби през центъра и отправи хубав удар от границата на наказателното поле, който отново срещна гредата
90- Край на мача

Етър: 1. Христо Иванов, 84. Здравко Илиев, 6. Пламен Крачунов, 26. Мариян Иванов, 23. Христофор Хубчев, 44. Божидар Кацаров (86-3. Хосе Чембърс), 16. Симеон Мечев, 22. Ловре Кнежевич (57-70. Кольо Станев), 99. Преслав Боруков, 11. Даниел Младенов (57-17. Ивей Натаниел), 10. Меси Мезу (62-7. Милчо Ангелов)
Резерви: 13. Анатоли Господинов, 83. Алдаир Ферейра, 17. Ивей Натаниел. 70. Кольо Станев, 7. Милчо Ангелов, 18. Николас Фемия, 3. Хосе Чембърс
Треньор: Александър Томаш

POFK Botev VratsaБотев (Враца): 33. Красимир Костов, 5. Костадин Ничев, 18. Илия Миланов, 77. Мартин Николов, 81. Атанас Зехиров, 24. Аласан Н'Диайе, 23. Христо Златински, 28. Самир Аясс (46-22. Никола Колев), 94. Юлиан Ненов (52-10. Петър Атанасов), 9. Даниел Генов, 30. Валери Домовчийски
Резерви: 1. Христо Митов, 14. Димитър Буров, 20. Дориан Бабунски, 22. Никола Колев, 16. Петър Генчев, 10. Петър Атанасов, 88. Том
Треньор: Веселин Великов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация