Хубчев на дръвника! Локо (Пд) унижи Левски и гледа към финала за Купата ВИДЕО

"Смърфовете" взеха сериозен аванс на "Лаута"

снимка: LAP.bg
1 от 4

Локомотив (Пловдив) срази Левски с 2:0 в първия полуфинал от турнира за Купата на България и взе сериозен аванс преди реванша. Димитър Илиев (23) и Бирсент Карагерен (45) реализираха головете пред погледа на селекционера на националния тим Георги Дерменджиев, който изгледа срещата.

"Сините" и най-вече Петър Хубчев отново разочароваха феновете. На всички вече е ясно, че треньорът на Левски е пред изгонване след втората поредна загуба. Само преди няколко дни Левски отстъпи с 0:1 на шампиона Лудогорец в София и тогава Хубчев стана за резил пред новия новия главен акционер в клуба Наско Сираков, който изгледа мача в компанията на бившите президенти на клуба Томас Лафчис, Спас Русев и Тодор Батков. Новият собственик на Левски прави чудеса, а в същото време треньорът съсипва всичко.

След по-активни начални минути на гостите Локомотив постепенно взе инициативата и доминираше изцяло през първата част. В 23-ата минута бранителят Янис Каргас сгреши фатално при опита си да премине през трима играчи на Локомотив в половината на Левски. Лукас Масоеро получи топката и видя вляво непокрития Димитър Илиев, който шутира силно с левия крак и изведе „смърфовете“ напред в резултата.

Футболистите на Бруно Акрапович продължиха да контролират събитията на терена и след гола, а пет минути преди края на първата част Холмар Ейолфсон рискуваше да бъде изгонен след фаул при получен жълт картон секунди преди това. Съдията Ивайло Стоянов само го предупреди.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

В последната минута на първото полувреме Умарбаев пусна топката за Томашевич. Той напредна към аутлинията и даде пас с финес към Карагарен, който отблизо удвои аванса на „смърфовете“.

След почивката в 51-ата минута Янис Каргас задържа оставащия сам срещу вратаря Анте Аралица и получи само жълт картон. Териториалното превъзходство на „смърфовете” бе неутрализирано донякъде от Лвески и в 68-ата минута „сините” можеха да намалят изоставането си. Станислав Костов обаче прецени да шутира диагонално, вместо да подава в непокрития Станислав Иванов отдясно и Мартин Луков хвана топката. В 76-ата минута Холмар Ейолфсон извърши нарушение срещу Анте Аралица, но и този път се размина с втори жълт картон.

Четири минути преди края на редовното време Милан Миятович трябваше да прави спасяване след центриране на Момчил Цветанов, за да предотврати трети гол в своята врата. Това беше и последният по-интересен момент в мача. Датата и часа за реванша все още не са обявени.

КУПА НА БЪЛГАРИЯ - СЕЗОН 2019/2020

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЛЕВСКИ 2:0
1:0 Димитър Илиев (23), 2:0 Бирсент Карагерен (45)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
3 - Гостите започнаха по-активно и Каргас падна в наказателното поле на домакините, но съдийски сигнал не последва след чисти действия на защитниците.
6 - Прострелно центриране в наказателното поле на Левски, но Каргас се намеси и изчисти.
10 - Дени Алар центрира от корнер и Каргас засече с глава топката на близката греда, но отправи неточен удар покрай вратата.
13 - Два поредни корнера пред вратата на Левски, но защитниците се справиха и изчистиха топката.
14 - Неубедително действие на Миятович при центриране в наказателното поле, но Карагерен не успя да се възползва и ударът му бе блокиран.
20 - Холмар Ейолфсон блокира удар на Карагерен.
21 - Локомотив разигра добре и топката стигна до Умарбаев в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от Каргас.
23 - ГОООЛ за Локо (Пд)! Янис Каргас сбърка при изнасянето на топката и Димитър Илиев с шут в близкия ъгъл се разписа за 1:0 след неумела намеса на вратаря Миятович.
29 - Парвиз Умарбаев шутира над вратата на Милан Миятович.
39 - Умарбаев центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, но Аралица и Масоеро не успяха да нанесат завършващ удар.
45 - ГОООЛ за Локо (Пд)! Домакините организираха страхотна атака отляво. Йосип Томашевич прехвърли излезлия Миятович, а за Бирсент Карагарен остана да вкара топката във вратата за 2:0.
45 - Край на първата част!
.................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Центриране от корнер и разбъркване пред вратата на Локомотив и в крайна сметка след няколко рикошета топката излезе в аут.
55 - По-активни действия на гостите в началото на втората част.
59 - Шут на Стайн Спиерингс отдалеч е блокиран.
69 - Костов получи извеждащ пас отляво в наказателното поле, но не затрудни вратаря Луков.
78 - Холмар Ейолфсон, който имаше жълт картон, удари с лакът Аралица, но играта не бе спряна.
86 - Миятович предотврати трети гол във вратата си, след като се намеси решително при центриране отдясно и изби топката пред Алмейда.
90+6 - Край на мача! Локо (Пд) победи с 2:0 и взе сериозен аванс преди реванша.

Съставите
ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 71.Мартин Луков, 20.Милош Петрович (66 5.Дейвид Малембана), 25.Лукас Масоеро, 61.Диниш Алмейда, 34.Петър Витанов, 50.Йосип Томашевич, 9.Бирсент Карагарен (84 44.Николай Николаев), 10.Парвиз Умарбаев, 16.Лукас Салинас (79 13.Миховил Клапан), 14.Димитър Илиев , 77.Анте Аралица (84 23.Доминик Малонга)
Резерви: 1.Илко Пиргов, 5.Дейвид Малембана, 4.Акинсола Акиниеми, 13.Миховил Клапан, 44.Николай Николаев, 7.Момчил Цветанов, 23.Доминик Малонга
Треньор: Бруно Акрапович

ЛЕВСКИ: 1.Милан Миятович, 6.Ивайло Найденов, 5.Холмар Ейолфсон , 19.Янис Каргас , 4.Иван Горанов , 70.Мартин Райнов (74 10.Франко Мазурек), 23.Хали Тиам , 40.Стайн Спиерингс (85 79.Мартин Петков), 99.Станислав Иванов, 17.Найджъл Робърта, 9.Дени Алар (58 29.Станислав Костов)
Резерви: 27.Георги Георгиев, 10.Франко Мазурек, 14.Филипе Нашименто, 29.Станислав Костов, 77.Илия Юруков, 79.Мартин Петков
Треньор: Петър Хубчев

Пловдив, стадион: Локомотив
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация