Дунав постигна успех с 3:1 над Монтана в мач от 10-ия кръг на Втора лига. Попаденията за гостите от Русе, които преди дни отново бяха оглавени от треньора Людмил Киров, реализираха Йордан Димитров (две попадения) и Преслав Петков. Точен за "сините" бе Мехди Уамри.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите. Тони Иванов получи шанс да отправи удар с глава, но опитът му премина далеч от целта. В 25-ата минута Мирослав Будинов подаде в наказателното поле на Диян Димов, той свали топката към Йордан Димитров, който с удар с десния крак матира стража на домакините - 0:1.

В 54-ата минута Монтана бе близо до изравнителния гол. Мехди Уамри стреля технично, но Винченцо Ангелов майсторски изби в корнер. Три минути по-късно Мирослав Будинов проби и шутира, но опитният стрелец не успя да затрудни Петър Петров.

В 66-ата минута Мехди Уамри успя да изравни, след като се справи с бранител на гостите и с точен удар прониза Винченцо Ангелов - 1:1.

В 82-ата минута Мирослав Будинов центрира към резервата Преслав Петков, който от близка дистанция върна преднината на Дунав - 1:2. Четири минути по-късно Йордан Димитров с прекрасен удар с левия крак реализира втория си гол в двубоя и русенци спечелиха с 3:1.

Дунав е осми с 14 точки, а Монтана има 13 в актива си. В челото са Спартак (Плевен) и ЦСКА 1948 II - с по 19 точки, третият Етър е със 17.

Спортист (Своге) - Спартак (Плевен) - 3:2
1:0 Илия Русинов 13, 1:1 Васил Шопов 28, 2:1 Илия Русинов 50, 3:1 Йоан Маринов 79, 3:2 Кристиян Иванов 82

Беласица (Петрич) - Струмска слава (Радомир) - 3:0
1:0 Мариян Вангелов 28, 2:0 Владимир Гогов 51, 3:0 Валентин Костов 90+1

Миньор (Перник) - ЦСКА 1948 II - 1:4
0:1 Георги Иванов 13, 0:2 Денислав Александров 18, 0:3 Валентин Йосков 51, 1:3 Стелиан Георгиев 71, 1:4 Денислав Александров 77

Етър (Велико Търново) - Лудогорец II - 0:1
0:1 Хюсеин Кельовлуев 9

18 септември (неделя), 14:00 часа
Монтана - Дунав (Русе) 1:3
0:1 Йордан Димитров (25), 1:1 Мехди Уамри (66), 1:2 Преслав Петков (82), 1:3 Йордан Димитров (86)

18 септември (неделя), 17:00 часа