Контролната среща между Локомотив (Пловдив) и Любимец бе прекратена в 65-ата минута при резултат 5:1 за втородивизионния тим. В този момент футболистите на "смърфовете" напуснаха терена по нареждане на ядосания си бос Коко Динев. Собственикът на Локо (Пд) беше бесен на слабата и несериозна игра на футболистите си, което го принуди да извади отбора от терена, а съдията Драган Стойков сложи край на мача.

До 50-ата минута втородивизионният тим стигна до 5 гола във вратата на "смърфовете", пазена от опитния Стоян Ставрев преди почивката, отстъпил мястото си на младия Димитър Грабчев в началото на второто полувреме. Емил Петков вкара 2 попадения за Любимец, а по веднъж се разписаха Игнат Дишлиев, Николай Павлов и Илиян Йорданов.

Автор на единственото попадение за "смърфовете" стана Хуан Пабло Компагнучи.

Проверката се игра на комплекс "Пири" в Банско, където Локо (Пд) е на лагер. В неделя "смърфовете" приемат сръбския гранд Цървена звезда на "Лаута" в контрола по случай 85-годишнината на пловдивския клуб.

ЛОКО (Пд) - ЛЮБИМЕЦ 1:5
(контролата е прекратена в 65-ата минута)
0:1 Игнат Дишлиев (16), 0:2 Николай Павлов (28), 1:2 Хуан Пабло Компагнучи (30), 1:3 Илиян Йорданов (35), 1:4 Емил Петков (42-дузпа), 1:5 Емил Петков (49)