ЦСКА продължи кошмарната си серия и вече седми пореден мач е без победа. В домакинството си на Локомотив (София) тази вечер "армейците" отстъпиха с 0:1 и сдадоха второто място на "железничарите".

Единственото попадение в срещата от 26-ия кръг на "А" група реализира Владислав Романов. Юношата на "червените" смълча "Армията" с гол в 71-ата минута, който се оказа достатъчен за тима на Димитър Васев да запише втора поредна победа над ЦСКА. На 1 март при успеха с 2:0 в "Надежда" Романов отново беше сред голмайсторите, а днес заедно с Емил Гъргоров бяха най-активните в редиците на "железничарите".

Промените, които треньорът на ЦСКА Галин Иванов направи в титулярния състав, както и сменената тактика на 3-5-2 не доведе до положителен резултат. И тази вечер "армейците" дори не отбелязаха гол, вече в седми пореден мач. Домакините все пак могат да се считат за ощетени, след като през първото полувреме съдията Вихрен Манев не посмя да даде дузпа за нарушение на Александър Бранеков срещу Стефан Николич. В 26-ата минута нападателят на домакините падна в наказателното поле, но реферът остана безмълвен, с което си навлече гнева на "червените". При ситуацията черногорецът беше изведен с дълго подаване, нахлу опасно към вратата на Божидар Митрев, първо Елтон опита да го спре, след което и Бранеков го натисна, за да го свали на земята.

Преди тази ситуация "армейците" бяха по-активни. Вратарят Митрев беше обстрелван на няколко пъти, като в 20-ата минута Хуан Фелипе пропиля най-добрата възможност. Митрев боксира топката при центриране отляво, но тя се озова право в бразилеца, който обаче от 15-ина метра стреля над напречната греда. Преди това Емил Гъргоров изпусна единственото положение за Локо (Сф) преди почивката. В 36-ата минута Тончи Кукоч подаде на Фелипе, който стреля силно от 30-ина метра, а топката прелетя в опасна близост покрай дясната греда на вратата. В 39-ата имаше още една спорна ситуация. Том се откъсна сам срещу Анатоли Господинов, но пред наказателното поле на ЦСКА беше застигнат и притиснат от двама играчи в червено, падайки на земята. Гостите възроптаха срещу решението на Вихрен Манев, който дори не отсъди нарушение.

През второто полувреме домакините почти не затрудниха Митрев. В 61-ата минута изстрел отдалеч на Кукоч прелетя встрани от целта, а в 71-ата "железничарите" нанесоха своя удар. Орлин Старокин се пребори за топката с бранител на ЦСКА на границата на наказателното поле, продължи вляво към нахлуващия Владислав Романов, който с левия крак реализира в долния ляв ъгъл на Анатоли Господинов за крайното 0:1.

Младият вратар беше титуляр и днес, след като пази и при нулевото равенство с "Ботев" (Пловдив), а от първата минута срещу Локо (Сф) стартира още един юноша - Петър Витанов. Тримата в защита бяха Апостол Попов, Александър Тунчев и Пламен Крачунов. В атака "червените" стартираха с двамата нападатели Стефан Николич и Аурелиен Жоаким. Витанов игра в центъра на терена заедно с Борис Галчев и Хуан Фелипе. Тончи Кукоч беше най-вляво на халфовата линия, а Венцислав Василев отдясно. Общо седем българи стартираха за ЦСКА срещу Локо (Сф), а Галин Иванов пусна като резерви Тони Силва, Неманя Милисавлевич и Иван Стоянов, които обаче с нищо не помогнаха на тима си.

На върха на атаката за "железничарите" беше бившият футболист на "армейците" Емил Гъргоров при отсъствието на контузения нападател Ламжед Шехуди. Треньорът Димитър Васев, който не води заниманията на тима си през седмицата заради здравословен проблем, не може да разчита и на Даниел Генов, който има частично разкъсване на връзките на глезена. В предни позиции Бадема беше подпомаган от Владислав Романов, Том, Йордан Тодоров и Антонио Ливраменто. "Железничарите" отново играха много дисциплинирано, не се пропукаха в отбрана и логично стигнаха до трите точки.

С успеха днес Локо (Сф) най-после прекъсна лошата си серия при гостуванията на "Армията", където не беше побеждавал от 1997 година. Тогава "железничарите" отново ликуват с 1:0 с гол на Георги Антонов.

Прибавените три точки тази вечер пратиха Локомотив на второто място с 47, а ЦСКА остава с 46 и вече е трети. Лидерът Лудогорец има 55 точки.