ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Левски започна успешно защитата на купата на България и се класира за осминафиналите на турнира, след като разби третодивизионния Вихрен с 4:1 като гост в Сандански. Така „сините“ сложиха край на серията си от седем мача без победа и в същото време постигнаха седми пореден успех за националния трофей.

Домакините рано в мача шокираха носителя на трофея. Още в 7-ата минута комбинация между двама бивши играчи на ЦСКА доведе до гол във вратата на Николай Михайлов. Йордан Минев центрира от корнер, а Шалозе Удоджи беше точен с глава.

Пет минути по-късно Левски беше близо до изравняване, но защитник на Вихрен изби от голлинията след удар на Роналдо с глава. В 25-ата минута бразилецът все пак се разписа, след като получи хубав пас от Ивелин попов в наказателното поле. В 31-ата „сините“ обърнаха резултата в своя полза. Андриан Краев вкара с глава след центриране на Георги Миланов от корнер.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Малко преди почивката Асен Митков удар греда за гостите, а в началото на второто полувреме подобен малшанс споходи и Уелтън. Бразилецът все пак се записа при голмайсторите в 64-ата минута, след като направи самостоятелна атака, която завърши успешно. В 70-ата минута Георги Миланов оформи крайния резултат. Той беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Руслан Иванов.

Така Левски се класира за осминафиналите на купата на България. Съперник на „сините“ ще бъде Лудогорец. Мачът ще се играе на 4 декември от 13:30 часа в Разград. Само три дни преди това двата тима ще излязат един срещу друг на „Хювефарма Арена“ в отложен мач от 6 кръг на efbet Лигата.

ВИХРЕН – ЛЕВСКИ 1:4
1:0 Шалозе Удоджи (7), 1:1 Роналдо (25), 1:2 Андриан Краев (31), 1:3 Уелтън (64), 1:4 Георги Миланов (74-дузпа)

Вихрен: 12. Боян Загорски, 2. Дарик Моктар, 18. Раиф Мурадов, 5. Тамги Лоншел, 3. Валери Георгиев  (46-17.Рафаил Пърликов), 7. Руслан Иванов, 23. Шалозе Удожи , 19. Александър Якимов (77-9.Петко Петков), 16. Флавио Карвальо, 13. Леонардо Силва (46-4.Кристиян Христов), 8. Йордан Минев
Резерви: 1. Абди Абдиков, 15. Сибил Карагьозов, 17. Рафаил Пърликов, 9. Петко Петков, 14. Виктор Ергин, 4. Кристиян Христов,  21. Божидар Йотов
Треньор: Ивайло Василев

Левски: 13. Николай Михайлов, 6. Цунами, 5. Келиан ван дер Каап, 12. Абдулахи Шеху, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков (75-4. Нейтън Олдър), 7. Георги Миланов  (86-42.Денис Динев), 8. Андриан Краев , 10. Ивелин Попов, 17. Уелтън  (77-41.Димитър Андонов), 18. Роналдо  (74-24. Борислав Рупанов)
Резерви: 99. Иван Андонов, 4. Нейтън Олдър, 24. Борислав Рупанов, 41. Димитър Андонов, 42. Денис Динев
Треньор: Станимир Стоилов

Сандански, Градски стадион
Съдия: Ивайло Ненков

По-интересното по минути
1 – Начало на мача
7 -  ГОООЛ! Вихрен откри резултата. 36-годишният бивш играч на ЦСКА Шалозе Удоджи надскочи Георги Миланов и се разписа с глава след центриране на корнер на Йордан Минев
12 -  Роналдо стреля с глава, но защитник на домакините изби от голлинията
25 -  ГОООЛ! Левски изравни. Роналдо беше точен с удар от наказателното поле, след като получи пас от Ивелин Попов
31 -  ГООЛ! Левски обърна резултата. Андриан Краев беше точен с глава след центриране от корнер на Георги Миланов
39 -  Греда! Асен Митков стреля от дъгата на наказателното поле, но топката се отби в десния страничен стълб на вратата на Загорски
45+3 - Край на първото полувреме
--------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
62 -  Греда! Втори малшанс за "сините". Уелтън стреля, топката се рикошира във вратаря на Вихрен и след това се отби в гредата
64 -  ГОООЛ! Уелтън се разписа след самостоятелен пробив
70 -  ДУЗПА за Левски. Руслан Иванов игра с ръка след центриране на Патрик Габриел-Галчев
72 -  ГОООЛ! Георги Миланов е точен. Вратарят Загорски усети посоката на удара, но само успя да отбие топката в мрежата си
83 - Петков стреля опасно от наказателното поле, а Николай Михайлов се протегна, за да избие в корнер
90+2 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР