Българският национален отбор до 19 години изгуби шансове за класиране на европейското първенство в Германия, след като в мач от Група 5 на елитния кръг от квалификациите, който се провежда в Хърватия, тимът на Светослав Тодоров отстъпи с 0:1 на Белгия.

Срещата не започна добре за „лъвовете“, тъй като още в 19-ата минута се наложи смяна на Георги Купенов в Кристиан Димитров. След това вратарят на белгийците на два пъти спаси удари на българския капитан Александър Георгиев. Михаил Михайлов пък трябваше да се намесва след изстрел на Йелет ван Ландсхоот.

В 55-ата минута Божидар Краев изпусна добра възможност за гол, но ударът му беше спасен от Нордин Якерс. Томас Цвятков пък не уцели вратата. Михайлов отрази нов удар на Ван Ландхоот, а Якерс се намеси след изстрел на Венцислав Керчев.

Белгийският вратар имаше добри намеси и при положения, открили се пред Александър Георгиев и Тонислав Йорданов. Българските пропуски бяха наказани в 81-ата минута, когато Хуго Куйперс се разписа след асистенция на Риан Кабир. До края на мача „лъвовете“ отговориха само с неточен удар на Радослав Апостолов.

Така българските национали остават без спечелена точка от два мача и отпадат от борбата за класиране на европейското първенство, където ще отиде само победителят от групата. Преди два дни нашите отстъпиха с 0:1 и на Хърватия. Белгия се превръща във фаворит в нашата група, тъй като за тях това е втора победа след успеха над Шотландия с 2:0. В последния си мач тимът на Светослав Тодоров играе с шотландците в понеделник.

Белгия – България 1:0
1:0 Хуго Куйперс (81)

Белгия: Нордин Якерс, Максимилиано Кауфриз, Дрис Вутерс, Лукас Схоофс, Тибо Влитинк (60-Сена Мианге), Марко Вейманс (90+3-Арно Вершюрен), Риан Кабир, Натан де Медина, Йелет ван Ландсхоот, Рено Вилмотс (60-Тони Джим), Хуго Куйперс

България: Михаил Михайлов, Стойчо Атанасов, Георги Купенов (19-Кристиан Димитров), Венцислав Керчев, Антонио Георгиев, Александър Георгиев, Тонислав Йорданов, Томас Цвятков (71-Ангел Максимов), Божидар Краев, Галин Минков (84-Димитър Буров), Радослав Апостолов