Крумовград се върна на пътя на победите и разгроми с 3:0 като домакин Ботев (Враца) в среща от деветия кръг на българското първенство. Рафаел Фуртадо изведе Крумовград напред в 34-тата минута, след като заби с глава топката в мрежата зад Бариос след центриране отдясно на Серкан Юсеин. Две минути след паузата Матеус наказа груба грешка на вратаря Федерико Бариос и защитата на гостите от Враца след наглед безобидно центриране. Победата на домакините направи още по-убедителна Юсеин с гол от дузпа в 71-вата минута. Тя бе отсъдена за нарушение на Бариос срещу Фуртадо. Бариос получи и червен картон след разглеждане на ситуацията от ВАР.

Така Крумовград заема 11-о място в класирането с 9 точки, докато врачани са 14-и със 7. Лидери остават Лудогорец и Левски с по 22 точки, но шампионите са и с мач по-малко.

Най-интересното от мача по минути:

1 - Начало на мача

10 - Браян Переа направи сериозен пропуск с глава за Ботев, след като бе изпуснат от отбраната на Крумовград опасно близо до вратата

13 - Удар от малък ъгъл на Матеус, но стражът на Ботев Бариос спаси

34 - ГОЛ! Крумовград излезе напред в резултата. Рафаел Фуртадо заби топката с глава в мрежата зад Бариос след центриране отдясно на Серкан Юсеин

45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме

47- ГОЛ! Второ попадение за Крумовград. Матеус наказа груба грешка на вратаря Федерико Бариос и защитата на гостите от Враца след наглед безобидно центриране.

67 - Дузпа за Крумовград след нарушение на стража Бариос.

71 - ГОЛ! Крумовград вече води с 3:0, Серкан Юсеин бе точен от бялата точка.