Етър спечели трудно с 1:0 гостуването си на Марек в Дупница от 26-ия кръг и оглави класирането във Втора лига.

Победното попадение вкара Уилсън Фелипе в 89-ата минута след асистенция на Яни Пехливанов.

След успеха „болярите“ събраха 54 точки и отново излязоха начело в класирането на Втора лига. Вторият Спартак (Варна) е с 52 преди гостуването на Литекс (стартира в 17:30 часа). Третият Хебър (с 48 точки) загуби с 0:3 от Монтана по-рано днес.

Миньор (Перник) също събра 48 и е четвърти, след като днес отвя с 3:0 Созопол. Голмайсторът Методи Костов блесна с две попадения за тима на Христо Янев. Точен за Миньор беше и Запро Динев.

Съставът на Етър срещу Марек: Анатоли Господинов, Георги Александров, Здравко Илиев (46-Уилсън Фелипе), Кольо Станев, Мариян Иванов, Николай Дичев, Николай Янков (90-Кристиян Кънчев), Радослав Апостолов, Яни Пехливанов, Христо Димитров (75-Даниел Младенов), Ловре Кнежевич