Добруджа вкара късен гол, за да стигне до 1:1 и да измъкне точка от визитата си на Литекс в мач от втория кръг на Втора Лига.

Домакините поведоха в резултата в 32-ата минута с гол на Росен Маринов, а Стилиян Николов успя да отбележи изравнително попадение за Добруджа в 89-ата минута, за да оформи крайното 1:1.

Така Добруджа излезе на върха във временното класиране с 4 точки, колкото имат още Дунав (Русе), Струмска слава и Янтра (Габрово).

Струмска слава завърши 0:0 в гостуването си на Черноморец (Балчик). Домакините играха почти цяло второ полувреме с човек повече, след като в 56-ата минута Стивън Кирилов бе изгонен за втори жълт картон, но гостите не се дадоха и така взеха точка, като за Черноморец това е първа точка във Втора лига за сезона.

РЕЗУЛТАТИТЕ И ГОЛМАЙСТОРИТЕ ОТ ВТОРА ЛИГА, 2 КРЪГ:

От 20 юли, четвъртък:
Янтра - Беласица 2:1

0:1 Запро Динев (50-дузпа), 1:1 Цветелин Радев (58), 2:1 Даниел Младенов (71)

От 22 юли, събота:
Спартак (Плевен) - Дунав 0:2

0:1 Симеон Вешев (39), 0:2 Димитър Калчев (62)

ЦСКА 1948 II - Марица 3:1
0:1 Валери Домовчийски (17), 1:1 Веселин Марчев (19-автогол), 2:1 Преслав Антонов (74), 3:1 Цветомир Цанев (89)

Спортист (Своге) - Спартак (Варна) 2:0
1:0 Владимир Семерджиев (49), 2:0 Иван Аврамов (67)

Черноморец (Балчик) - Струмска слава 0:0

Литекс - Добруджа 1:1
1:0 Росен Маринов (32), 1:1 Стилиян Николов (89)