Славия победи Спартак (Варна) с 1:0 като гост след автогол в двубой от първия кръг на Efbet лига.

Мачът бе първи за варненци в елита след 13 години пауза и тимът започна много надъхано срещата. Първият по-сериозен удар обаче бе за Славия и бе дело на Ахмед Ахмедов в 10-ата минута. Десет по-късно "белите" бяха близо до гол след удар на Радослав Кирилов.

Спартак отвърна минута след това след статично положение, но Вуцов спаси удара на Руслан Черненко.

До края на полувремето Славия имаше две хубави възможности, но Тасев шутира над вратата, а удар на Ахмедов с глава бе спасен.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Спартак (Варна) започна активно втората част и десет минути след почивката Янчо Андревв стреля от въздуха, но не уцели вратата. Десет минути след това Славия можеше да поведе в резултата след хитро подаване към Радослав Кирилов, но ударът му бе блокиран от бранител на Спартак.

След това и двата отбора направиха по няколко смени, а играта се накъса. Сред промените за Славия бе и Галин Ивано, който за пореден път облече бялата фланелка. Именно той  можеше да реши всичко, но стреля във вратаря от фаул.

Славия все пак стигна до победен гол в продължението на двубоя, когато Ертан Томбак удари гредата, но преследващият го Сами Ел Анаби не реагира достатъчно добре, топката се удари в крака му и влетя в мрежата за крайното 1:0.

СПАРТАК (ВАРНА) - СЛАВИЯ 0:1
0:1 Сами Ел Анаби (90+3' автогол)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата. Страхотна атмосфера по трибуните.
10' Първи по-опасен удар в двубоя! Ахмед Ахмедов стреля към вратата на домакините, но над напречната греда.
20'  Шанс за Славия! Радослав Кирилов проби в наказателното поле на Спартак и стреля, но Дичевски се справи.
21'  Възможност и за Спартак! Руслан Черненко стреля силно от фаул, Вуцов изби.
30' Още един удар за Славия! Тони Тасев шутира от дистанция, но над вратата.
44'  Страхотна възможност за "белите"! Ахмедов опита удар с глава, но вратарят на варненци се справи.
45+1' Край на първото полувреме.

* На полувремето треньорът на вратарите в Славия варненец Радостин Станев, който днес празнува рожден ден, получи специален плакет.
46' Начало на втората част.
55'  Шанс за Спартак! Янчо Андреев стигна до отбита топка, но стреля покрай вратата.
56'  Поредно завръщане на Галин Иванов с екипа на Славия.
67'  Хубава възможност за гостите! Топката е върната от фаули около точката за изпълнение на дузпа, но ударът на Радослав Кирилов е блокиран.
87'  Каква възможност за Славия! Галин Иванов стреля силно от фаул на границата на наказателното поле, но право в тялото на вратаря.
90+3'  ГООООЛ за Славия! Ертан Томбак излезе зад защитата на Спартак, пусна топката покрай вратаря, тя се отби в гредата, а след това в краката на притичалия Сами Ел Анаби, който си вкара автогол.
90+4' Край на мача!

Спартак ВарнаСПАРТАК (ВАРНА): 21. Иван Дичевски, 2. Велислав Боев  (78 23. Проспер Менди) , 22. Сами Ел Анаби , 19. Никола Борисов 60' 12. Генади Луго) , 17. Цветан Илиев (79  9. Мехмед Мехмед), 51. Илкер Будинов, 13. Руслан Черненко, 10. Янчо Андреев - к, 21. Лиандро Мартис (67  7. Георги Бабалиев), 11. Виктор Митев  (78 ( 45. Даниел Начев), 30. Божидар Васев
Резерви: Християн Христов, 3. Ибрям Ибрям
Треньор: Васил Петров

Славия СофияСЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Константин Чешмеджиев  (90 37. Венцислав Керчев), 4. Людовик Соарес, 88. Тони Тасев, 93. Кемело Нгуена, 73. Иван Минчев (70  22. Дарко Тасевски), 7. Йон Бакеро (90 71. Кристиян Стоянов) , 10. Радослав Кирилов - к, 9. Ахмед Ахмедов (56'  33. Галин Иванов)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 17. Ерол Дост, 83. Христо Попадийн
Треньор: Златомир Загорчич

Стадион: "Спартак", Варна
Съдия: Васимир Ел Хатиб
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия