Черно море победи Арда (Кърджали) с 2:0 в мач от седмия кръг на efbet Лига. В герой за отбора на Илиан Илиев се превърна Матиас Курьор, който откри резултата в 30-ата минута, след което отбеляза и в 49-ата. Така звездата на "моряците" поведе в листата при голмайсторите с 8 попадения. Младият вратар на гостите Васил Симеонов имаше вина и за двете попадения.

Загубата е първа за Арда в новото първенство. Преди гостуването във Варна тимът на Николай Киров-Белия имаше 3 победи и 3 равенства. С 12 точки в актива Арда е на четвъртото място във временното класиране. Черно море има 8 и заема 11-ата позиция.

"Моряците" надиграваха гостите от Кърджали през по-голямата част от мача и заслужено постигнаха втората си победа в първенството.

В 27-ата минута Васил Панайотов удари греда след далечен удар. Три минути след това "моряците" поведоха. Панайотов прати топката към наказателното поле на Арда, а вратарят Васил Симеонов излезе напред и опита да я изчисти, но не успя, Курьор я овладя и вкара в празната врата - 1:0.

Второто полувреме започна по отличен начин за футболистите на Илиан Илиев. Курьор вкара за втори път в срещата, след като Симеонов първоначално спаси удара с глава на Милен Желев, който за малко да си отбележи автогол, но изпусна топката и звездата на Черно море я довкара - 2:0. За Курьор това беше осмо попадение от началото на първенството. Атанас Илиев е втори при голмайсторите със 7, след като в събота наказа на два пъти Левски и донесе победата на Ботев (Пловдив) с 2:1.

До края на мача на "Тича" "моряците" пропуснаха още няколко възможности, а за гостите от Арда не можаха да вкарат Иван Коконов и Иван Тилев, който се появи като резерва.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството
Следете с БЛИЦ: Трансферно лято 2020 в efbet Лига​

ЧЕРНО МОРЕ - АРДА 2:0
1:0 Матиас Курьор (30), 2:0 Матиас Курьор (49)

Срещата по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
27  ГРЕДА! Далечен удар на Васил Панайотов, топката се отби в дясната греда на вратата на Арда.
30  ГОЛ! Черно море поведе - 1:0. Матиас Курьор се възползва от грешка на стража на гостите Васил Симеонов, който излезе извън наказателното си поле, но се размина с изританата от Панайотов топка и не успя да я изчисти, звездата на "моряците" я овладя и реализира в опразнената врата.
44 - Пропуск на Илиан Илиев, който прати топката над напречната греда.
45+2 - Край на първото полувреме.
----------
46 - Начало на второто полувреме.
49  ГОЛ! 2:0 за домакините след нова грешка на вратаря на Арда. Васил Симеонов първоначално спаси удара с глава на Милен Желев, който за малко да си отбележи автогол, но изпусна топката и Матиас Курьор я довкара, възползвайки се от подаръка на 22-годишния страж на гостите.
58 - Иван Коконов стреля към вратата на Черно море, Петко Ганев отклони с глава, но твърде слаби и Иван Дюлгеров улови топката без проблем.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Черно море победи с 2:0 Арда.

ЧЕРНО МОРЕ: 25.Иван Дюлгеров, 6.Виктор Попов, 27.Даниел Димов, 33.Мирослав Енчев, 71.Васил Панайотов (90  88.Павел Георгиев ), 2.Цветомир Панов, 29.Файсел Касми, 70.Стефан Велев, 19.Матиас Курьор   (90  32.Мартин Дичев), 16.Денислав Ангелов (68  11.Мохамед Букаси), 10.Илиан Илиев (81  99.Дани Кики)
Резерви: 22.Георги Георгиев, 5.Стефан Станчев, 32.Мартин Дичев, 99.Дани Кики, 15.Леандро Андраде, 11.Мохамед Букаси, 88.Павел Георгиев
Треньор: Илиан Илиев

АРДА: 36.Васил Симеонов, 5.Петко Ганев, 8.Милен Желев (65  22.Ловре Кнежевич), 20.Деян Лозев, 24.Ребин Сулака, 11.Александър Георгиев , 27.Емил Мартинов, 17.Иван Коконов (66  15.Муса Адад), 80.Лъчезар Котев (51  33.Иван Тилев), 9.Спас Делев , 99.Радослав Василев (51  10.Светослав Ковачев)
Резерви: 12.Иван Караджов, 33.Иван Тилев, 21.Мартин Костадинов, 4.Милен Стоев, 15.Муса Адад, 10.Светослав Ковачев, 22.Ловре Кнежевич
Треньор: Николай Киров

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Георги Давидов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация