Черно море победи с 2:1 Ботев (Враца) в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Файсел Касми откри за тима на Илиан Илиев, Аласан Н`Диайе изравни секунди преди края на първото полувреме с куриозен гол, а в 79-ата Матиас Курьор донесе успеха на варненци с дежурното си попадение.

След заслужената победа Черно море е седми с 18 точки, колкото имат Берое и Арда, заемащи съответно пето и шесто място. Кърджалии и старозагорци обаче са с два мача по-малко от варненци.

Загубата остави Ботев (Враца) с 15 точки.

Илиан Илиев не можеше да разчита за мача днес на двамата си вратари Иван Дюлгеров и Георги Георгиев, които се лекуват от COVID-19, бранителите Влатко Дробаров, Стефан Станчев и Мирослав Енчев. Титуляр под рамката беше Иван Дичевски. За гостите пък липсваше Владислав Узунов, който продължава да е под карантина.

Първата опасност за беше в 16-ата минута. Файсел Касми стреля към вратата на Христо Митов, който изби. Това доведе до чиста възможност за Курьор, който обаче пропусна да отбележи. Последва пропуск и на гостите. Чавдар Ивайлов подаде на Юлиан Ненов, който шутира силно, но топката се удари в страничната греда и излезе в аут.

В 32-ата Касми пробва отново мерника си и този път вкара - 1:0 за Черно море. Халфът нанесе хубав удар от 20-ина метра и хвана малко неподготвен вратаря Митов. Малко по-рано стражът на Ботев се оплака от травма, което накара руският страж Дар Королев да се съблече и да се подготвя за влизане в игра.

В 43-ата минута Курьор пропусна да засече в мрежата отлично подаване на Илиан Илиев. След около минута Андраде се оказа на изгодна позиция в наказателното поле на врачани, но не успя да вкара. Така се стигна до секундите от добавеното време, когато младият вратар на Черно море Иван Дичевски опита да боксира топката след корнер, но уцели бузата на Аласан Н`Диайе и гостите изравниха по куриозен начин - 1:1.

След почивката играта се накъса заради многото смени, предприети от двамата треньори. Домакините все пак стигнаха до успеха. В герой се превърна Курьор, който получи подаване от Касми и прати топката в мрежата на Королев - 2:1. За звездата на варненци това е 13-и гол през сезона.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЧЕРНО МОРЕ - БОТЕВ (Враца) 2:1
1:0 Файсел Касми (32), 1:1 Aласан Н`Диайе (45+1), 2:1 Матиас Курьор (80)

Срещата по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
19  ГРЕДА! Нападателят на Ботев (Враца) Юлиан Ненов беше изведен зад защитата и стреля силно, топката срещна левия стълб на вратата, пазена от Иван Дичевски.
32  ГОЛ! 1:0 за Черно море. Файсел Касми се разписа с изстрел от границата на наказателното поле, изненадвайки вратаря Христо Митов.
45+1  ГОЛ! Гостите от Враца изравниха - 1:1. Дичевски изби центрирана в наказателното му поле топка, която обаче се удари в намиращия се до него Аласан Н`Диайе и влетя в мрежата му.
45+2 - Край на първото полувреме.
-----------------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Треньорът на Ботев Антони Здравков извърши три смени. Вратарят Христо Митов няма да пази след почивката. На терена вече е Дар Королев.
46  Юлиан Ненов отстъпва място на Петър Атанасов.
46  Даниел Генов също влиза за гостите, сменен е Димитър Буров.
65 - Халфът на Черно море Илиан Илиев се свлече на земята след единоборство с Илия Миланов, но съдията подмина претенциите му за дузпа. Повторенията показаха, че Волен Чинков е прав.
67  Треньорът на домакините Илиан Илиев извършва първа смяна. Георги Божилов влиза на мястото на Леандро Андраде.
72  ГРЕДА! Даниел Димов беше близо до отбелязване на гол, засичайки с глава центрираната топка, която обаче се отби в лявата греда на вратата, пазена от Дар Королев.
77  Илиан Илиев е заменен от Родриго.
80  ГОЛ! Матиас Курьор бележи за 2:1 за Черно море с удар от границата на наказателното поле.
90+3 - Край на мача. Черно море победи Ботев (Враца) с 2:1.

ЧЕРНО МОРЕ: 26.Иван Дичевски, 6.Виктор Попов, 27.Даниел Димов, 8.Емил Янчев, 2.Цветомир Панов, 10.Илиан Илиев (77  7.Родриго), 71.Васил Панайотов, 70.Стефан Велев , 29.Файсел Касми  (90+2  88.Павел Георгиев), 19.Матиас Курьор   (90+2  17.Велислав Василев), 15.Леандро Андраде (67  14.Георги Божилов)
Резерви: 1.Стефан Петков, 32.Мартин Дичев, 17.Велислав Василев, 11.Мeхди Букаси, 88.Павел Георгиев, 7.Родриго, 14.Георги Божилов
Треньор: Илиан Илиев

Botev Vratsa
БОТЕВ (Враца): 1.Христо Митов (46  34.Дар Королев), 21.Мартин Костадинов, 81.Атанас Зехиров, 24.Аласан Н`Диайе , 18.Илия Миланов, 14.Димитър Буров (46  9.Даниел Генов), 6.Даниел Гаджев  (61  19.Ивайло Михайлов), 8.Педро Лагоа, 7.Чавдар Ивайлов, 88.Tом (82  15.Мирослав Маринов), 11.Юлиан Ненов (46  10.Петър Атанасов)
Резерви: 34.Дар Королев, 19.Ивайло Михайлов, 5.Васил Добрев, 16.Александър Станисавлевич, 15.Мирослав Маринов, 10.Петър Атанасов, 9.Даниел Генов
Треньор: Антони Здравков

Варна, стадион "Тича"
Съдия: Волен Чинков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация