Литекс победи с 2:0 като гост Монтана в мач от 12-ия кръг на "А" група. Успехът на "оранжевите" на сериозно разкаляния терен на стадион "Огоста" дойде след голове на Данило Асприля в 39-ата минута и на появилия се на смяна Бьорн Маарс Йонсен малко преди края. Успехът изкачи Литекс временно на върха в "А" група. Тимът на Лауренциу Регекампф събра 22 точки, следват "Левски" с 21 и Лудогорец с 20, които в 20:00 часа излизат един срещу друг на "Герена".

При гостуването в Монтана "оранжевите" надиграваха домакините почти през целия мач и дори пропуснаха да запишат по-изразителна победа. Наставникът на новака в "А" група Ферарио Спасов се довери на опитните Здравко Лазаров и Станислав Генчев, които започнаха титуляри, но очевидно рано им свършиха силите и "старите кучета" бяха заменени още в началото на втората част.

Треньорът на ловчанлии Лауренциу Регекампф пък се довери в атака на младока Георги Минчев, който беше подпомаган от Асприля, Арсенио Нунеш и Кристиян Малинов. В 8-ата минута Асприля затрудни домакините за първи път в срещата, но без успех. В 39-ата обаче звездата на Литекс попадна в прегръдките на съотборниците си. След груба грешка на Асен Георгиев и Иван Михов топката попадна в Асприля, който излезе сам срещу Христо Иванов, преодоля го и вкара в опразнената врата - 0:1.

След почивката почти липсваха интересните моменти. Чак в 79-ата минута домакините бяха близо до изравняване, но Атанас Илиев пропусна отлична възможност, след като не успя да се разпише сам срещу вратаря Винисиус Баривиейра. Малко след това включилият се на смяна за Литекс Бьорн Маарс Йонсен не успя да се разпише от добра позиция. В 83-ата обаче Йонсен вече ликуваше - 0:2. Арсенио Нунеш пусна извеждащо подаване към тарана, който навлезе в наказателното поле на Монтана и отбеляза под напречната греда, подпечатвайки победата на гостите.

Тимът на Феро остава на осмата позиция с 12 точки, с колкото е и "Ботев" (Пловдив), а по-малко има единствено Пирин (Благоевград) - 4 точки.