Левски победи Литекс в Ловеч с 2:1 и по този начин треньорът на “сините” Емил Велев може да диша по-спокойно. При евентуална издънка постът на Кокала на “Герена” бе под въпрос, след като в миналия кръг тимът записа срамно поражение от Локо (Сф) с 0:3. Въпреки днешната победа феновете на Левски разпънаха транспарант с надпис “Велев, мършо, махай се!” и за пореден път потвърдиха, че не са в добри отношения с треньора.

С две попадения за успеха се отличи Георги Иванов – Гонзо, а почетния гол за домакините реализира Сандриньо.

Двубоят започна страхотно и до 18-ата минута паднаха три гола. Гостите от София поведоха в резултата още в 7-ата минута. Христо Йовов центрира отдясно, вратарят на Литекс Голубович увисна, Станислав Манолев също не се намеси и Георги Иванов от няколко метра прати топката във вратата за 1:0. Само четири минути по-късно домакините изравниха чрез Сандриньо. Дока изпълни корнер и бразилецът засече на задната греда топката във вратата на Георги Петков. В 18-ата минута Левски отново взе аванс в резултата и пак голмайстор бе Георги Иванов. Дарко Тасевски много хубаво подаде към Владимир Гаджев в наказателното поле, халфът на “сините” пое топката с пета, но не успя да стреля. Гонзо стигна до нея и с плътен удар направи 2:1 в полза на Левски.

В 22-ата минута Том проби хубаво отдясно, центрира в наказателното поле на “сините”, но Сандриньо не успя да стигне до топката. В 27-ата минута Радостин Кишишев имаше шанс да реализира, но останал сам срещу Георги Петков не стреля, а избра грешното решение, центрира и гостите се справиха с опасността. До края на полувремето домакините създадоха по-добри атаки по крилата чрез Дока и Том, но защитниците на “сините” се справяха. В 42-ата минута Дока стреля, но Петков улови, а в последната минута на първото полувреме Том навърза защитата на столичани, но би над вратата.

През второто полувреме темпото на игра спадна чувствително и играчите не създадоха нито едно чисто голово положение. Том и Дока продължиха да тормозят защитата на Левски по фланговете, но бързите им атаки не доведоха до нищо опасно пред вратата на Георги Петков. Все пак в 69-ата минута Дока стреля, но право в ръцете на вратаря на гостите, а в 77-ата минута Гаджев направи същото, след като от малък ъгъл подари топката в ръцете на Голубович./БЛИЦ