Юношите на Левски родени 1991 година спечелиха купата на БФС, след като на финала се наложиха над Литекс с 8:7 след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време). Двубоят се игра на градския стадион в Правец, а на срещата присъства собственикът на Левски Тодор Батков, помощникът на Емил Велев – Бисер Хаздай, както и Даниел Боримиров.

На полуфинала “сините” се наложиха над ЦСКА също след дузпи – 9:8 на “Герена”.

Литекс имаше тотално превъзходство през всичките 90 минути, но малшансът на "оранжевите" им попречи да решат всичко преди лотарията на дузпите. Пропуски направиха най-добрият на терена - Диего, както и Георги Миланов.

Левски откри в 52-ата минута с единствения си удар в очертанията на вратата. “Оранжевите” изравниха след феноменално изпълнение на Диего в 71-ата минута. Бразилецът прехвърли вратаря с удар от границата на наказателното поле.

Ловчанлии недоволстваха от съдията Апостолов, който според тях е ощетил отбора няколко пъти, като през първото полувреме не е дал чиста дузпа за отбора./БЛИЦ