Левски победи с 2:1 Берое и еднолично оглави класирането в "А" група. "Сините" събраха 21 точки в актива си, а на второто място с 18 е Локомотив (Сф). Попаденията за селекцията на Ясен Петров реализираха Гара Дембеле и Христо Йовов. За гостите от Стара Загора се разписа Петър Димитров.

Успехът бе пети поред в първенството за "сините" и общо 13-и поред във всички турнири на "Герена".

През първото полувреме играчите на двата отбора представиха доста динамичен футбол, като паднаха три попадения. Предимно "сините" атакуваха, които показаха, че са твърдо решени да грабнат трите точки и в днешния мач.

В 6-ата минута Жоазиньо центрира от фаул в наказателното поле на Берое, а Карамфил Илчев боксира. Секудни след това вратарят на гостите улови без проблем слаб удар на Дарко Тасевски. В 10-ата Йовов подаде късо от фаул към Даниел Младенов, който стреля от добра позиция, но топката премина встрани от вратата на гостите от Стара Загора. В 13-ата Илчев улови удар от воле на Сержиньо Грийн. В ответната атака Диан Генчев напредна по лявото крило, центрира в наказателното поле на Левски, където Георги Петков внимаваше и улови топката. В 18-ата Сержиньо Грийн засече с глава центрираната топка, но я прати в аут.

В 21-ата "сините" най-после ликуваха. Гара Дембеле вкара 10-ото си попадение от началото на сезона в "А" група. Йовов изведе звездата по левия фланг, снажният нападател надбяга двама защитници на Берое и нахлу в наказателното поле, след което стреля по земята от малък ъгъл и прониза Карамфил Илчев - 1:0.

В 23-ата Дембеле бе изведен от Тасевски отляво, излъга Илчев, след което от малък ъгъл центрира, но никой от съотборниците му не успя да играе с топката. В 25-ата Георги Петков улови далечен шут на Стойчо Младенов. След центриране отляво в 28-ата Дембеле върна с глава към Грийн, който стреля от движение, но не успя да вкара.

В 35-ата гостите от Стара Загора успяха да изравнят. Петър Димитров наказа "сините". Сърцатият играч на Берое бе изведен от Диан Генчев сам срещу Георги Петков зад гърба на отбраната на "сините" и търкулна топката под плонжа на вратаря - 1:1. Така Петър Димитров успя да се разпише във второ поредно гостуване на "Герена", след като в края на миналата година донесе победата на Берое с 1:0 над Левски.

Радостта на Илиан Илиев и момчетата му трая само няколко секунди. Христо Йовов бързо върна преднината на Левски. В 36-ата минута Бижутера напредна през центъра, стреля от границата на пеналта и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Берое за 2:1.

През втората част така и не падна нов гол, а Гара Дембеле се скъса да пропуска. Цялото полувреме игра Андвеле Слори, за когото това бе дебют с екипа на Левски. Холандският халф имаше няколко възможности да отбележи гол още в първия си мач за "сините", но не успя да прати топката в мрежата на гостите.

И в двата състава имаше принудителни смени, като заради травма от Левски напусна Дъстли Мулдер, а от Берое - Станислав Бачев. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЛЕВСКИ - БЕРОЕ 2:1
1:0 Гара Дембеле (21), 1:1 Петър Димитров (35), 2:1 Христо Йовов (36)
ЛЕВСКИ: 1.Георги Петков, 2.Дъстли Мулдер (62-4.Стефан Станчев), 15.Шакиб Бензукан, 55.Йордан Милиев, 14.Веселин Минев, 3.Сержиньо Грийн, 10.Христо Йовов (62-16.Мариян Огнянов), 20.Жоазиньо, 17.Даниел Младенов (46-23.Андвеле Слори), 22.Дарко Тасевски, 39.Гара Дембеле
Резерви: 12.Божидар Митрев, 4.Стефан Станчев, 5.Иво Иванов, 16.Мариян Огнянов, 23.Андвеле Слори, 28.Александър Киров, 29.Исмаил Иса
Треньор: Ясен Петров

БЕРОЕ: 22.Карамфил Илчев, 2.Здравко Илиев, 30.Павел Ковачев, 23.Александър Томаш, 24.Станислав Бачев (77-25.Мирослав Енчев), 18.Петър Костадинов, 10.Диан Генчев, 88.Петър Димитров, 11.Стойчо Младенов (59-19.Владислав Златинов), 21.Тодор Христов, 14.Евгени Йорданов (72-15.Иван Янчев)
Резерви: 33.Теодор Скорчев, 25.Мирослав Енчев, 6.Симеон Минчев, 16.Стефан Велев, 27.Атанас Апостолов, 15.Иван Янчев, 19.Владислав Златинов
Треньор: Илиан Илиев