Левски и Ботев (Пловдив) завършиха при 1:1 в контрола от лятната подготовка на двата тима, играна на "Виваком Арена Георги Аспарухов".

Първият точен удар към една от двете врати дойде в 11-ата минута, когато Антоан Бароан стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе спасен от Пламен Андреев. Левски отговори с няколко положения пред вратата на "канарчетата", при една от които Билал Бари изпревари Виктор Генев и стреля опасно, но ударът му мина на сантиметри от лявата греда на вратата на Ботев.

В 19-ата минута и 14 секунда мачът бе спрян за кратко и футболистите на "сините" отидоха да поздравят своите фенове в сектор "А". Те от своя страна не спряха да аплодират своите любимци, които останаха в клуба, дори в трудното финансово положение, в което се намира Левски.

До края на полувремето и двата тима имаха проблем със създаването на голови положения, докато не се стигна до статично положение в 42-ата минута, което Борислав Цонев превърна в гол за 1:0.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

На полувремето и в двата състава бяха направени промени, но играта продължи да бъде динамична.

Левски можеше да удвои своята преднина веднага след подновяването на играта. Галчев и Димитров комбинираха на фланга, като последният центрира отлично за Билал Бари. Мароканецът отправи много качествен изстрел с глава, но единственото, което го лиши от гол беше напречната греда на Ботев.

Четвърт час преди края Мануел Току беше близо до това да отбележи гол за Ботев. Ганаецът се озова на стрелкова позиция, но в решителния миг крак протегна бранителят Георги Александров.

Минути след това на терена се появи Валери Божинов, който получи капитанската лена от Борислав Цонев и беше посрещнат с бурни аплодисменти от феновете.

Минути преди края Ботев успя да изравни с попадение на Виктор Генев, разписал се след корнер и неуспешен опит на Валери Божинов да изчисти топката от голлинията (1:1). Левски можеше все пак да завърши като победител тази проверка, но удар с глава на Илия Димитров беше прекрасно отразен от резервния вратар на Ботев.

Равенството е трето поредно с този резултат за Ботев (Пловдив) след 1:1 срещу Пролетар Нови Сад и Заря Луганск, докато Левски не успя да запише втора победа след 1:0 над Локомотив (Пловдив) в първата си лятна проверка.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ (ПД) 1:1
1:0 Б.Цонев (42), 1:1 Виктор Генев (87)

ЛЕВСКИ: Пламен Андреев, Ивайло Найденов, Симеон Славчев, Георги Александров, Патрик-Габриел Галчев, Радослав Цонев, Мартин Петков, Здравко Димитров, Марин Петков, Борислав Цонев, Билал Бари
РезервиНиколай Кръстев, Томислав Папазов, Симеон Василев, Христофор Хубчев, Димитър Андонов, Денис Динев, Виктор Василев, Любомир Тодоров, Илия Димитров, Валери Божинов

БОТЕВ (ПД): Георги Аргилашки, Атанас Чернев, Станислав Работов, Виктор Генев, Филип Филипов, Мите Цикарски, Дилан Мертенс, Николай Минков, Емануел Току, Маркиньос, Антоан Бароан
Резерви: Християн Славков, Атанас Илиев, Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Кевин Янсон, Пламен Цончев, Юсеин Касов, Иван Василев, Марио Младеновски, Па Конате