Левски победи драматично с 2:1 при визитата си на Нефтохимик на стадион „Лазур” в среща от 6-ия кръг на Първа лига и оглави временното класиране. Роман Прохазка (24-дузпа) игра мач номер 100 със синята фланелка и даде преднина на гостите, а Иван Вълчанов (53) с прекрасен далечен шут и рикошет изравни. В добавеното време обаче отново Роман Прохазка (90+2-дузпа) бе точен от бялата точка и донесе трите точки за „сините”, които записаха 12-а поредна победа над „шейховете” и четвърти пореден успех този сезон.

В групата на Левски изненадващо попаднаха новите попълнения Илиян Мицанскии Галин Иванов, но и двамата започнаха от резервната скамейка. Илиян Мицански все пак дебютира в 70-ата минута. Заради контузията на капитана Веселин Минев на позицията на левия бек започна Сашо Александров, а отдясно действа универсалният Роман Прохазка. Дебют за домакините прави Мариан Огнянов, който е на терена от първата минута.

Още във 2-ата минута Живко Петков падна в наказателното поле на Левски след съприкосновение с Александър Александров и поиска дузпа, но претенциите му бяха подминати от главния рефер Волен Чинков. Постепенно гостите взеха инициативата и в 24-ата минута получиха дузпа за нарушение на Ранджелович срещу Георги Костадинов. Домакините дълго оспорваха ситуацията, претендирайки за засада, но реферът не промени решението си, а Роман Прохазка бе точен от бялата точка и даде преднина на „сините”.

До края на полувремето пропуски за Левски направиха още Божидар Краев и Франсис Нар, а Живко Петков от Нефтохимик получи контузия и бе заменен принудително.

След почивката в 53-ата минута Нефтохимик изненадващо изравни. Иван Вълчанов шутира от далечна дистанция, след което топката се отклони в Александър Александров и стана неспасяема за вратаря Боян Йоргачевич – 1:1. След изравняването Нефтохимик продължи да играе агресивно и в 65-ата минута Вълчанов шутира от фаул над вратата.

До края на срещата Левски владееше повече топката, но не застрашаваше с нищо вратата на домакините, които пък бавеха играта по всякакъв възможен начин.

В добавеното време на мача Роман Прохазка (90+2-дузпа) отново бе точен от бялата точка и донесе трите точки на Левски, а този път 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на Костадин Велков.

Нефтохимик игра юбилейния си мач №400 в елита, като първият домакински двубой за "зелените" е точно срещу Левски - загуба с 1:3 на 28 август 1994 година. Двата тима нямат нито едно нулево равенство в досегашните си 28 срещи за първенство, а четирите ремита досега са с резултат 1:1.

След четвъртата си поредна победа Левски повече във временното класиранс с 14 точки преди останалите срещи от кръга. Нефтохимик е на 12-а позиция с 4 точки.

НЕФТОХИМИК – ЛЕВСКИ 1:2
0:1 Роман Прохазка (24-дузпа), 1:1 Иван Вълчанов (53), 1:2 Роман Прохазка (90+2-дузпа)

Срещата по минути - ТУК!

Нефтохимик: 1.Янко Георгиев, 2.Костадин Велков jalt.jpg, 26.Виктор Хомей (74 smqna.jpg 3.Иво Малинов), 25.Ангел Грънчов jalt.jpg, 6.Марко Ранджелович jalt.jpg, 21.Мариян Огнянов (62 smqna.jpg 24.Костадин Хазуров), 32.Любомир Божинов jalt.jpg, 7.Иван Вълчанов , 10.Александър Александров, 8.Николай Дюлгеров, 15.Живко Петков (43 smqna.jpg 17.Румен Руменов)
Резерви: 12.Стоян Колев, 16.Боян Георгиевски, 3.Иво Малинов, 17.Румен Руменов, 61.Георги Чакъров, 23.Марио Рашич, 24.Костадин Хазуров
Треньор: Димчо Ненов

Берое<br />(Стара Загора)Левски: 29.Боян Йоргачевич, 70.Георги Костадинов (65 smqna.jpg 27.Мехди Бурабия), 5.Александър Др. Александров jalt.jpg, 3.Димитър Пиргов, 7.Франсис Нар, 25.Александър Ем. Александров, 15.Роман Прохазка , 8.Джереми Де Ноойер jalt.jpg, 12.Божидар Краев jalt.jpg, 17.Бабатунде Адениджи jalt.jpg, 20.Антонио Аниете (69 smqna.jpg 9.Илиан Мицански)
Резерви: 21Иван Чворович, 14.Веселин Минев, 2.Сърджан Лукин, 6.Ивайло Найденов, 27.Мехди Бурабия, 99.Станислав Иванов, 9.Илиян Мицански
Треньор: Люпко Петрович

Бургас, стадион "Лазур"
Съдия, Волен Чинков (София)

БАЛАНС след тази среща: 29 мача, 6 победи за Нефтохимик, 4 равенства, 19 победи за Левски, г.р. 63:27 за Левски