Прогнозите на Рени Камберова и Кирил Николов-Дизела за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

Левски надви 10 от Берое с 1:0 на стадион „Георги Аспарухов“ в мач от последния 30-и кръг на редовния сезон в efbet Лига и влезе в топ 4. Единственото попадение в срещата вкара Асими Фадига (76) с мощен удар. Малко след това пък Берое остана с човек по-малко след червения картон на Лучано Скуадроне. Сектор Б остана почти празен заради бойкот на част от привържениците на "сините".

Още в 4-ата минута играчите на Николай Костов създадоха напрежение пред вратата на съперника. След няколко блокирани удара на футболисти от Берое, Карлос Охене стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата на Артур да Мота. Домакините продължиха да играят по-добре и в 29-ата минута Евертон Бала проби в наказателното поле на Берое, отправи удар отблизо, но топката се отби в гредата. Последва удар на Ел Джемили, топката се отклони леко в ръката на Франко Рамос, но тя бе прибрана до тялото. От Левски имаха претенции за дузпа, но такава не последва.

В 43-ата минута Карлос Охене направи прекрасно извеждащо подаване към Рикардиньо от дълбочина, но бразилецът не успя да овладее добре топката и в крайна сметка вратарят на Берое Артур Мота улови.

След почивката Левски продължи да натиска в търсена на гола. В 59-ата минута Марин Петков преодоля Жорди Говеа, стреля по диагонал от дистанция, но вратарят Артур Мота реагира прекрасно и изби топката. В последствие тя стигна до Джавад Ел Джемили, който също от дистанция стреля, но неточно. Десетина минути по-късно след балонно центриране в наказателното поле на Левски Саломони свали с глава в пеналта, топката се отби в ръката на Цунами, но тя бе прибрана плътно до тялото. Берое имаше претенции за дузпа, но такава не последва.

В 76-ата минута след контраатака топката стигна до Асими Фадига на дъгата на наказателното поле и футболистът, който навърши 27 години вчера отправи силен удар право във вратата за 1:0. Шест минути след това Лучиано Скуадроне удари с лакът Асен Чандъров в центъра на терена, но провинението му не беше видяно от Волен Чинков. Наложи се намеса от ВАР и след като Чинков видя повторение на ситуацията, бръкна в джобчето си и показа червен картон на Скуадроне.

До края на мача нямаше промяна на резултата и Левски събра 54 точки, излизайки на четвърто място във временното класиране преди мача на Локомотив Пловдив срещу ЦСКА 1948. Берое остана 11-и с 33 точки и ще играе в групата на отборите, които ще се борят за оцеляване.

ЛЕВСКИ – БЕРОЕ 1:0
1:0 Асими Фадига (76)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
4 - Евертон проби по лявото крило и стреля, но Лучано Скуадрано блокира изстрела на бразилеца. Последва добавка от страна на Джавад Ел Джемили, но отново изстрелът бе блокиран, след което Карлос Охене шутира неточно от границата на наказателното поле на гостите.
23 - "Сините" продължават да държат трайно топката, но така и не стигат до опасност пред вратата на Артур Мота.
28 - Карлос Алгара отне от Патрик Мислович, а топката достигна до Вини Трибуле, който се справи с Хосе Кордоба и стреля, но покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Пламен Андреев.
29 - ГРЕДА за Левски! Евертон проби отдясно в наказателното поле на Берое, като премина през Роналдо Камара, след което шутира от близко разстояние, но ударът му бе право в левия страничен стълб на вратата.
39 - Джавад Ел Джемили отправи удар от далечна дистанция, но топката премина високо над напречната греда на вратата на гостите.
45 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Патрик-Габриел Галчев напредна по дясното крило и центрира към точката за изпълнение на дузпа, където Рикардиньо се извиси и стреля с глава, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата на гостите.
53 - Вендерсон Цунами направи дълго подаване към наказателното поле на Берое, където Марин Петков отправи изстрел с глава, който обаче не затрудни Артур Мота.
59 - Марин Петков тръгна на самостоятелен рейд по лявото крило, който завърши с удар от дистанция, но в сетния миг вратарят на Берое успя да отрази
60 - След последвалия корнер топката достигна до Ел Джемили, който също стреля, но покрай целта.
76 - Фабио Лима напредна по лявото крило, след което сви топката навътре и потърси далечния горен десен ъгъл на вратата с левия си крак, но не намери очертанията на вратата в 75-ата минута.
76 - ГОООЛ за Левски! Евертон комбинира по лявото крило с Рикардиньо, който подаде към Асими Фадига. Французинът се сблъска с Хуан Пабло Саломони, но все пак топката остана в негово притежание. Фадига стреля от границата на наказателното поле и прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:0.
80 - Рикардиньо поде контраатака за Левски, като сви топката за Фабио Лима, чийто удар премина високо над напречната греда на вратата на Берое.
82 -  Лучано Скуадроне удари с лакът Асен Чандъров в центъра на терена и едва след намесата на ВАР Волен Чинков изгони футболистът на гостите с директен червен картон.
85 - Галчев получи топката по десния фланг и веднага опита удар към вратата на Берое, но не успя да намери целта.
90+2 - Асими Фадига тръгна солова акция, която завърши с удар към вратата на Берое, но не успя да намери очертанията на вратата.
90+6 - Край на мача! Левски надви Берое с 1:0 и се върна към победите след три поредни поражения.

Левски: 1. Пламен Андреев – 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба , 6. Цунами (К) – 8. Карлос Охене, 23. Патрик Мислович (617. Фабио Лима) – 17. Евертон (7920. Асен Чандъров), 11. Джавад Ел Джемили (6997. Асими Фадига ), 88. Марин Петков  – 9. Рикардиньо
Резерви: 99. Иван Андонов – 5. Келиан ван дер Каап, 7. Фабио Лима, 16. Преслав Бачев, 19. Билал Бари, 20. Асен Чандъров, 24. Хоакин Фернандес, 97. Асими Фадига
Треньор: Николай Костов

Берое: 1. Артур Мота  – 6. Жорди Говеа (К) , 18. Хуан Пабло Саломони (7815. Енцо Еспиноса), 4. Франко Рамос , 5. Лучано Скуадроне , 10. Франсиско Политино (649. Франсиско Сагардия) – 7. Федерико Санети (6412. Тимитопе Акинжогунла ), 19. Карлос Алгара , 98. Роналдо Камара (7820. Сегундо Пачаме), 11. Уерик Каетано (8621. Дамян Йорданов) – 91. Вини Трибуле
Резерви: 23. Родриго Ачинели – 8. Хавил Силго, 9. Франсиско Сагардия, 12. Тимитопе Акинжогунла, 14. Виктория Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 20. Сегундо Пачаме, 21. Дамян Йорданов, 24. Стефан Гаврилов
Треньор: Хосе Луис Ачиари

Стадион: "Георги Аспарухов", София
Съдия: Волен Чинков
ВАР: Георги Кабаков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР