Левски записа първа победа в родното първенство от средата на септември при дебюта на Славиша Стоянович начело на тима. "Сините" излязоха като аутсайдери срещу Локо (Пловдив) в отложен двубой от 12-и кръг, но надделяха с 1:0 с попадение на Найджъл Робърта от дузпа.

Голът бе първи за холандеца за сезона, а Стоянович сложи сред титулярите Патрик-Габриел Галчев. Младокът записа дебют за "сините". Локо пък излезе със състава, който победи с 6:0 Ботев (Пловдив).

Домакините от "Георги Аспарухов" започнаха добре срещата и взеха инициативата. Живко Атанасов пропиля отличен шанс, а Робърта вкара в 18-ата минута, но попадението бе отменено заради фаул в атака.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В 35-ата минута Левски получи право да изпълни дузпа, след като Насиру Мохамед бе съборен в наказателното поле. Найджъл Робърта се нагърби с изпълнението и реализира.

Отново холандецът бе на сантиметри от гол в началото на втората част, но като по чудо топката мина на сантиметри покрай гредата. Гомис пък имаше най-добрата възможност за "смърфовете", които се представиха доста под нивото си. Ударът с глава обаче профуча покрай гредата.

До края Левски удържа крехкия си аванс и се поздрави с успеха. "Сините" са с 14 точки на 10-ото място, докато Локо пропусна възможността да излезе начело и остана на втора позиция с 27 точки.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

Левски - Локо (Пловдив) 1:0
1:0 Найджъл Робърта (36-дузпа)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
10- Здравко Димитров центрира от свободен удар на далечната греда, където Живко Атанасов притича и бе непокрит, но ударът му бе неточен
18- Робърта вкара гол за Левски, но още преди удара му съдията отсъди нарушение в атака
34- Дузпа за Левски! Витанов събори Насиру Мохамед в наказателното поле
36- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Найджъл Робърта реалзиира хладнокръвно от бялата точка - 1:0!
45+2- Край на първото полувреме
________________________
46- Начало на второто полувреме
56- Момчил Цветанов центрира за Георги Минчев, който стреля с глава, но неточно
59- Найджъл Робърта пропусна да удвои резултата, след като Масоеро реши да го блокира, но последва рикошет, а след него топката премина покрай гредата
69- Умарбаев центрира от фаул, а ударът на Гомис с глава профуча встрани от вратата на Левски
90- Край на мача!

Левски: 13. Николай Михайлов, 2. Алекс Петков, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов, 6. Ивайло Найденов, 11. Здравко Димитров (82-45. Илия Димитров), 17. Найджъл Робърта, 18. Насиру Мохамед (90-9. Стивън Петков), 22. Патрик-Габриел Галчев, 28. Тома Даске, 77. Илия Юруков
Резерви: 12. Николай Кръстев, 7.Паулиньо, 9. Стивън Петков, 41. Георги Александров, 45. Илия Димитров, 66. Орлин Старокин, 86. Валери Божинов
Треньор: Славиша Стоянович

Lok. PlovdivЛоко Пд: 71. Мартин Луков, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович (25-4. Кристиан Гомис), 34. Петър Витанов, 10. Парвиз Умарбаев (84-11. Кенан Муслимович), 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагерен, 16. Лукас Салинас (75-15. Кристиан Илич), 14. Димитър Илиев, 19. Георги Минчев
Резерви: 1. Илко Пиргов, 4. Кристиан Гомис, 44. Николай Николаев, 11. Кенан Муслимович, 13. Валентино Пулиезе, 50. Филип Михалевич, 15. Кристиан Илич
Треньор: Александър Тунчев

Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;  - смяна;  - опасно положение