Левски записа осма победа в шампионата, надделявайки с 3:1 срещу Монтана. Двубоят от 14-ия кръг на "А" група се игра на стадион "Георги Аспарухов".

Попаденията за "сините" бяха дело на Луис Едуардо - автогол, Георги Христов и Жоазиньо. За гостите точен бе Бето.

С прибавените три точки Левски събра 26 в актива си и се изравни с Черноморец. "Сините" се възползваха от издънката на ЦСКА - 0:0 с Черно море във Варна, и вече изостават само с 4 точки от "армейците". Лидерът Литекс пък води с 6 точки на Гонзо и избраниците му.

Срещата на "Герена" започна с изненадваща промяна в стартовия състав на домакините. Първоначално бе обявено, че Христо Йовов е сред титулярите, но на терена вместо него се появи вписаният като резерва Дарко Тасевски. Причината за това бе контузията, която Бижутера получи на загрявката.

Първото попадение в мача падна в 26-ата минута, когато Луис Едуардо си вкара автогол. Жоазиньо центрира от корнер към близката греда, където топката се отклони в тялото на сънародника му и попада в мрежата - 1:0. В 42-ата минута "сините" удвоиха преднината си. На "Герена" не повярваха на случващото се, тъй като голмайстор бе не кой да е, а Георги Христов. Жоазиньо центрира от корнер към далечната греда, където Христов с глава се разписа. Нападателят не бе вкарвал от 9 май, когато наказа ЦСКА при победата с 2:0.

Радостта на избраниците на Георги Иванов-Гонзо не трая много дълго. В 45-ата минута гостите намалиха резултата. Бразилецът Бето стреля от воле от дъгата пред пеналта, Божидар Митрев не реагира и топката попадна в десния ъгъл на вратата му - 2:1 за Левски.

"Сините" бързо стигнаха до трети гол в началото на второто полувреме. В 47-ата минута Жоазиньо ознаменува добрата си игра с попадение. Тасевски нахлу отдясно, подаде остро успоредно на голлинията на бразилеца и той на празна врата се разписа за 3:1. До края на мача така и не падна нов гол и Левски заслужено се поздрави с успеха.

Следващата неделя Левски гостува на Сливен в мач от 15-ия кръг, а Монтана домакинства на Черно море. /БЛИЦ

Срещата по минути -
ТУК

ЛЕВСКИ - МОНТАНА 3:1
1:0 Луис Едуардо (26-автогол), 2:0 Георги Христов (42), 2:1 Бето (45), 3:1 Жоазиньо (47)

ЛЕВСКИ: 12.Божидар Митрев, 3.Живко Миланов, 5.Юсеф Рабех, 55.Йордан Милиев, 25.Лусио Вагнер, 8.Георги Сърмов, 27.Седрик Бардон (68-43.Боян Табаков), 20.Жоазиньо, 21.Зе Соарес (81-24.Николай Димитров), 22.Дарко Тасевски (57-70.Саша Симонович), 99.Георги Христов
Резерви: 31.Цветан Димитров, 2.Виктор Генев, 11.Елин Топузаков, 24.Николай Димитров, 70.Саша Симонович, 43.Боян Табаков, 10. Христо Йовов

МОНТАНА: 1.Цветомир Цанков, 17.Славчо Бойчев, 14.Антон Личков, 25.Атанас Фиданин, 3.Георги Иванов, 21.Даниел Гаджев (77-8.Димитър Илиев), 19.Бето, 22.Жулио Сезар (67-13.Стефан Харлов), 16.Владимир Мичев (67-18.Мирослав Петров), 11.Атанас Чипилов, 9.Луис Едуардо
Резерви: 12.Виктор Георгиев, 6.Тихомир Трифонов, 8.Димитър Илиев, 20.Христо Банчев, 13.Стефан Харлов, 18.Мирослав Петров, 7.Венци Иванов