Левски победи за пореден път ЦСКА при юношите. В днешния полуфинал-реванш при старшата възраст (родени 1990 година) “сините” надиграха “червените” с 2:0 и с общ резултат 5:0 се класираха на финала на републиканското първенство, където ще срещнат Славия.

Срещата се игра на едно от изкуствените игрища на стадион “Георги Аспарухов”, а първото полувреме завърши 0:0. През втората част домакините вкараха два гола само за 2 минути. В 63-ата минута Заяков с глава направи 1:0, след като засече центриране отдясно. Играчите на ЦСКА изпълниха центъра, след което играч на Левски напредна по дясното крило, пребори се със защитник на съперника и падна в наказателното поле, за което съдията Ангел Ангелов даде дузпа. Зад топката застана звездата на тима Боян Табаков, който направи 2:0.

“Изиграхме протоколен мач, след като в първия двубой победихме с 3:0. Когато играеш срещу ЦСКА , винаги трябва да ги биеш. Сигурно на финала ще играем срещу Славия, познавам ги добре. От моите момчета има доста, които заслужават да играят в първия отбор, подчертавам – да играят. Радостно е, че Боримиров дойде да ги види, следят ги. Дано скоро видим някой в първия отбор”, каза след мача треньорът на старшата възраст на Левски Викторио Павлов.

Финалът е на 29 юни (понеделник) от 18,00 часа на Националния стадион "Васил Левски"./БЛИЦ