Левски победи Ботев (Враца) с 2:0 като гост в двубой от 8-ия кръг на Efbet лига и записа четвърти пореден успех в шампионата и четвърта среща без допуснат гол. Успехът бе под номер 150 за Станимир Стоилов в родния футбол

Двубоят във Врата започна с пропуск на "сините" след комбинация между Уелтън и Георги Миланов в третата минута. Десет минути по-късно Сонко Сундберг опита с глава, а минути по-късно Уелтън пропусна.

Левски поведе след половин час игра след гол с глава на Андриан Краев (1:0). Малко след това Уелтън записа третия си пропуск след удар в обратния ъгъл.

Ботев (Враца) остана с човек по-малко в 42-ата минута след втори жълт картон на Сантиаго Монтоя, а Левски опита да се възползва от това в продължението на първата част, но Костов спаси удара на Георги Миланов.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Минути след подновяването на играта вратарят на Ботев (Враца) спаси два последователни удара към вратата си и остави резултата непроменен.

Домакините опитаха да затруднят Пламен Андреев за първи път в 66-ата минута, но силният удар на резервата Мирослав Маринов премина над вратата.

Левски отвърна с две хубави атаки отляво, но опасно центриране на Цунами и удар на Роналдо не доведоха до попадение.

Минути преди края Сонко Сундберг посегна опасно към главата на съперник, а след ВАР, реферът Георги Гинчев го изгони с директен червен картон.

Левски записа четвърта поредна победа и зае седмото място в класирането на 5 точки, но и с два мача по-малко от лидера ЦСКА 1948. Ботев (Враца) пък е на 12-а позиция със 7 точки от 8 мача.

БОТЕВ (ВР) - ЛЕВСКИ 0:2
0:1 Андриан Краев (30'), 0:2 Илиян Стефанов (83')

По-важното от мача по минути:

0' Минута мълчание в памет на дългогодишния член на изпълкома на БФС Камен Костадинов.
1' Начало на срещата.
3'  Страхотен шанс за "сините"! Уелтън спечели спорна топка пред наказателното поле на врачани, след което комбинира с Миланов, но той шутира неточно.
13' Удар на Сонко Сундберг с глава, но Костов бе на мястото си и се реагира.
17' Жерeми Петрис центрира към наказателното поле, където Уелтън засече и стреля с глава, но неточно
30'  ГОООЛ за Левски! Андриан Краев беше най-добре пласиран в наказателното поле след корнер и с глава откри резултата (1:0), засичайки центрирането на Филип Кръстев.
33' Уелтън опита опасен удар в далечния ъгъл, но не уцели вратата.
42'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Сантиаго Монтоя получава втори жълт картон за фаул срещу Филип Кръстев! Врачани остават с човек по-малко.
45' Хубав удар на Георги Миланов към вратата на Ботев, но Костов плонжира и улови.
45+3' Край на първата част!

46' Начало на втората част.
52'  Каква възможност за Левски! Вратарят на Ботев (Враца) спаси удар с глава, а след това и опитът за добавка на Филип Кръстев!
66' Опит на Ботев (Враца) да затрудни вратаря на Левски! Мирослав Маринов отправи много силен удар, но топката прелетя малко над вратата.
70'  Възможност за Левски! Цунами надигра бранител отляво и центрира успоредно на голлкинията, но бранител на Ботев изчисти в корнер.
72' Кръстев центрира в наказателното поле на Ботев (Враца), последва суматоха и удар на Роналдо, но топката е отбита.
80' Удар! Жереми Петрис шутира силно отдясно, но право в ръцете на Костов.
83'  ГООООЛ за Левски! Уелтън проби по лявото крило, намери Ивелин Попов в наказателното поле, той се завъртя с топката и я поднесе на Илиян Стефанов, който се разписа без проблем за 2:0.
86'  Нерви на терена след остро влизане на Мирослав Маринов срещу Сонко Сундберг и последвало посягане към главата на играча на Ботев (Враца).
87'  ЧЕРВЕН КАРТОН за Сундберг след преглед на ситуацията с ВАР!
90+4' Край на мача!

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВР): 76. Красимир Костов (К), 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 10. Сантиаго Монтоя , 14. Мартин Атанасов, 20. Меси Биатумусока, 22. Петър Кепов, 23. Браян Мендоса , 24. Стефан Гавраилов, 88. Йохан Валбуена, 91. Венцислав Христов(62' ​ 15. Мирослав Маринов)
Резерви: 34. Федерико Рубио, 7. Митко Панов, 11. Виктор Василев, , 28. Радослав Захариев, 37. Пламен Спасов, 77. Пламен Петров
Треньор: Росен Кирилов

Левски СофияЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев (К), 2. Жереми Петрис, 6. Вендерсон Цунами, 7. Георги Миланов (74  10. Ивелин Попов), 8. Андриан Краев , 17. Велтон, 18. Роналдо (89 27. Асен Митков) , 19. Билал Бари (62' ​ 14. Илиян Стефанов ), 23. Ноа Сонко Сундберг , 30. Филип Кръстев (89 5. Келиан ван дер Каап) , 33. Хосе Кордоба
Резерви: 13. Николай Михайлов,, 22. Патрик-Габриел Галчев,, 88. Марин Петков
Треньор: Станимир Стоилов

Съдия: Георги Гинчев
Стадион: "Христо Ботев", Враца
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия