Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

“Левски” победи категорично Черно море с 4:0 в мач от 4-ия кръг на “А” група. След успеха “сините” излязоха на първо място в класирането с пълен актив от 12 точки и голова разлика 10:1. На втора позиция остана Лудогорец също с 12 точки, но с по-лошо голово съотношение. Два гола за “Левски” днес на стадион “Георги Аспарухов” отбеляза Базил де Карвальо, по един добавиха Кристовао Рамос и Марсиньо.

Илиан Илиев заложи на Пламен Илиев на вратата, в защита играха Мулдер, Ромейн Ели и Станислав Ангелов в центъра и Старокин отляво. В средата на терена действаха Прохазка и Владимир Гаджев, Марсиньо и Райков бяха по крилата, а Рамос действаше зад нападателя Де Карвальо. Гостите от Варна стартираха с офанзивна схема въпреки гостуването на “Герена” и сериозния противник в лицето на “Левски”. В атака за Черно море започнаха Мирослав Манолов и Георги Божилов, подпомагани от Георги Илиев и Дончо Атанасов.

Домакините решиха изхода на двубоя още до 11-ата минута, след като поведоха с 2:0. В 6-ата минута Базил де Карвальо подаде на Рамос, който с левия крак от малък ъгъл от наказателното поле откри за 1:0. В 11-ата минута Симеон Райков стреля отдалеч, вратарят Китанов отби, но топката попадна в Де Карвальо, който я довкара за 2:0. Три минути след това Марсиньо направи прекрасен пробив, мина повече от 50 метра, влезе в наказателното поле, но стражът на гостите отрази удара му. В 25-ата минута дойде най-тежкото положение за съдията Никола Попов. Сашо Александров от Черно море влезе грубо в тялото на вратаря на “сините” Пламен Илиев. Реферът му спести минимум жълт картон, което вбеси феновете. Арбитърът бе на път да изпусне спокоен мач, след като Дечев направи нов груб фаул, този път срещу Ели. Съдията даде жълт картон, но публиката не спря да го освирква. В 32-ата минута треньорът на Черно море Стефан Генов извърши принудителна смяна, на мястото на контузилия се Георги Божилов влезе Ермес Паломино. В 44-ата минута “Левски” поведе с 3:0. Роман Прохазка уцели гредата с удар с глава, топката се върна в Марсиньо, който почти от легнало положение с плонж я прати във вратата. В последните секунди Мирослав Манолов имаше положение, но не се възползва от неразбирателство между Пламен Илиев и Станислав Ангелов.

През второто полувреме домакините продължиха да играят по-добре. В първите минути на три пъти “сините” опитаха атаки с центрирания, но без успех. В 64-ата минута Базил де Карвальо реализира за 4:0. Владимир Гаджев го намери с добър пас, нападателят премина покрай двама защитници на Черно море и без проблеми прати топката във вратата. След четвъртото попадение Илиан Илиев направи и трите смени, извади Прохазка и Ели, като на техните места в игра се появиха Христо Йовов и нападателят Жоао Силва. “Левски” заигра с двама централни нападатели – Силва и Де Карвальо. Това обаче продължи десетина минути, тъй като Де Карвальо излезе, а на терена се появи младият Антонио Вутов. В 82-ата минута Паломино отправи хубав удар, но Пламен Илиев изби в корнер. Минути преди края на редовното време най-дейният от Черно море Георги Илиев стреля от пряк свободен удар, но слабо и над вратата.

"Левски" - Черно море 4:0
1:0 Кристовао Рамос (5), 2:0 Базил де Карвальо (10), 3:0 Марсиньо (44), 4:0 Базил де Карвальо (64)

"ЛЕВСКИ":
23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 3.Ромен Ели, 4.Станислав Ангелов, 6.Орлин Старокин, 45.Владимир Гаджев, 8.Роман Прохазка (67 - Жоао Силва) 11.Симеон Райков, 31.Марсиньо (66 - Христо Йовов), 16.Кристовао Рамос, 19.Базил Де Карвальо (77 - Антонио Вутов)
Резерви: 1.Ивайло Василев, 7. Даниел Димов, 26.Христо Попадийн, 30.Антонио Вутов, 10.Христо Йовов, 14.Агиеманг Опоку, 9.Жоао Силва
Треньор: Илиан Илиев

ЧЕРНО МОРЕ: 33.Георги Китанов, 12.Мартин Дечев (84 - Стамен Ангелов), 3.Росен Колев, 4.Детелин Димитров, 15.Александър Александров, 23.Симеон Симеонов, 25.Сашо Александров, 14.Георги Божилов (32- 9.Ермес Паломино), 21.Георги Илиев, 8.Дончо Атанасов (69 - Попов), 10.Мирослав Манолов
Резерви: 22.Пламен Колев, 91.Живко Атанасов, 5.Самуел Камазола, 19.Християн Попов, 20.Стамен Ангелов, 9.Ермес Паломино, 30. Юлиан Капитанов
Треньор: Стефан Генов