Левски разби Славия с класическото 3:0 в дербито на 19-ия кръг в родната “А” група. Така “сините” се реваншираха частично пред феновете си за загубата в предишния кръг от Литекс с 0:3.

Стив Ренет от Славия си вкара автогол, а другите две попадения бяха дело на Христо Йовов и Николай Димитров.

Левски имаше превес през цялото време и логично стигна до трите точки. Въпреки това началото на двубоя отново бе трудно за “сините”. Домакините създаваха атаки, но така и не стигаха до чисти положения пред вратата на Райс Мболи. В 27-ата минута защитникът на Славия Стив Ренет свърши работата на нападателите на Левски, след като прати топката в собствената си врата. Николай Димитров центрира отдясно, стражът на “белите” увисна, а зад него Ренет подложи крак и изведе “сините” напред в резултата.

В 39-ата минута Мболи се реваншира и спаси страхотен удар на Жоазиньо, който остана сам вляво в наказателното поле.

През второто полувреме и двата отбора се пораздвижиха и имаше интересни ситуации пред вратарите. В 55-ата минута Левски организира хубава атака. Седрик Бардон навърза няколко футболисти на съперника отляво, центрира на Николай Димитров в наказателното поле, Хичо свали топката към нахлуващия Йовов, който направи финт и вкара за 2:0. В 63-ата минута на мястото на Мирослав Антонов в игра за Левски се появи Иван Цачев, като публиката няколко минути аплодира и скандира името на младия нападател, който игра като преотстъпен в Пирин.

В 64-ата минута Николай Димитров оформи крайното 3:0. Той получи пас от дълбочина от Христо Йовов, остана сам срещу Мболи и без проблеми прати топката във вратата на Славия. Следващите минути бяха за “белите”. В 65-ата минута Галин Иванов отправи страхотен шут, но Геориг Петков спаси. Две минути след това Жозе Жуниор излезе сам срещу вратаря на Левски, но и този път Петков с крак спаси. В 67-ата минута на терена се появи Владимир Гаджев, който игра за първи път от август миналата година, когато получи тежка контузия. До края на двубоя домакините продължиха да играят добре и показаха съвсем друго лице за разлика от двубоя с Литекс, който загубиха преди седмица с катастрофалното 0:3./БЛИЦ