“Левски” победи Славия с 3:0 в столичното дерби на 28-ия кръг на “А” група. Два гола за “сините” реализира Христо Йовов, един добави Владимир Гаджев. След успеха “Левски” остава на второ място с 66 точки, “белите” са девети с 32. Двубоят на стадион “Георги Аспарухов” бе изгледан от Станимир Стоилов, бившите играчи на “сините” Елин Топузаков и Димитър Телкийски, както и от екс футболистът на Славия Йордан Петков. Мениджъри от Англия и Германия наблюдаваха изявите на Гара Дембеле.

Треньорът на “Левски” Ясен Петров направи няколко промени в стартовия състав. На мястото на Мулдер титуляр излезе Стефан Станчев. В центъра на отбраната започнаха Сержиньо Грийн и Йордан Милиев, отляво Веселин Минев. В халфовата линия титуляри бяха Владимир Гаджев, Мариян Огнянов, Христо Йовов и Даниел Младенов. В атака действаха Гара Дембеле и Дарко Тасевски.

През първото полувреме домакините имаха повече атаки, но стигнаха само до едно попадение. Много активен беше Гара Дембеле, подпомаган от Тасевски и Христо Йовов. Още в 7-ата минута Гара пропусна почти на празна врата след грешка на Емил Петров. В 24-ата минута и “белите” създадоха положение, но то дойде след далечен удар на Жозе Жуниор. Той обаче стреля над вратата. Жуниор, Илия Илиев и Божов тормозеха “синята” отбрана, която на моменти изпитваше трудности срещу високия Николай Божов. В 29-ата минута Емил Велев направи принудителна смяна, извади контузения Богомил Дяков и пусна Даниел Пеев. В 31-ата минута Мариян Огнянов пропусна на празна врата от около точката за изпълнение на дузпа.

В 35-ата минута бе първото по-спорно положение, след като Божов падна и искаше дузпа след съприкосновение с Милиев. Съдията Ахмед Ахмед обаче подмина ситуацията. Натискът на домакините доведе до гол. В 40-ата минута Тасевски изведе прекрасно Йовов зад защитата на Славия, той влезе в наказателното поле, финтира вратаря Емил Петров и реализира за 1:0.

През второто полувреме “сините” отново бяха по-добри и логично стигнаха до второ попадение. Още в 53-ата минута на мястото на Тасевски влезе Александър Александров, който се включи добре и раздвижи още повече нападението. В 67-ата минута Владимир Гаджев направи 2:0. Йовов намери Веселин Минев, той изведе Гаджев зад защитата на Пирин, полузащитникът финтира вратаря Емил Петров и вкара в опразнената врата. След попадението “сините” имаха още едно положение, но Даниел Димов стреля в аут след центриране на Александър Александров.

В 84-ата минута Христо Йовов отбеляза второто си попадение в двубоя и оформи крайното 3:0 за “Левски”. Александър Александров центрира вляво към Йовов, който бе извън наказателното поле, финтира бранител на Славия, влезе в полето и с диагонален удар прати топката във вратата на “белите”. В края на двубоя реферът Ахмед Ахмед за малко да изпусне мача, играчите и на двата тима започнаха с груби нарушения. Напрежението взе връхна точка, футболистите търсеха повод за спречкване, но в крайна сметка арбитърът даде набързо край на мача.

Двубоят по минути тук

"ЛЕВСКИ" - СЛАВИЯ 3:0
1:0 Христо Йовов (40), 2:0 Владимир Гаджев (67), 3:0 Христо Йовов (84)

"Левски”:
23.Пламен Илиев, 4.Стефан Станчев, 3.Сержиньо Грийн, 55.Йордан Милиев, 14.Веселин Минев, 45.Владимир Гаджев, 16.Мариян Огнянов (61 - Даниел Димов), 10.Христо Йовов, 17.Даниел Младенов (75 - Александър Киров), 22.Дарко Тасевски (53 - Александър Александров), 9.Гара Дембеле
Резерви: 12.Божидар Митрев, 6.Юлу Матондо, 7.Александър Александров, 8.Даниел Димов, 11.Марко Видович, 28.Александър Киров, 29.Исмаил Иса

slavia.JPG
Славия:
1.Емил Петров, 18.Филип Филипов, 35.Диян Молдованов, 25.Виктор Дениран, 4.Басо, 21.Богомил Дяков (29 - 77.Даниел Пеев), 20.Радослав Димитров, 5.Спас Георгиев, 17.Николай Божов, 7.Илия Илиев (64 - Георги Христов), 44.Жозе Жуниор (85 - Йордан Юруков)
Резерви: 12.Стефано Кунчев, 6.Мартин Сечков, 10.Йордан Юруков, 9.Георги Христов, 77.Даниел Пеев, 19.Мартин Кушев, 11.Радослав Василев

Стадион: "Георги Аспарухов"
Съдия: Ахмед Ахмед
Жълти картони: Христо Йовов, Владимир Гаджев ("Левски"); Филип Филипов, Николай Божов (Славия)