Левски може да разчита на сериозно оръжие в предстоящата битка с Лудогорец от 24-ия кръг на Efbet лига от 20:45 часа днес. Това сочат интересните факти около двубоите между "сини" и "зелени", които "Тема Спорт" припомня в днешния с брой.

Оказва се, че Левски е вкарал цели три гола срещу разградчани в последната минута на мачовете помежду им (Cт. Ангелов, В. Божинов и Б. Краев), срещу един за Лудогорец, дело на Джоди Лукоки.

Ето и останалите любопитни факти около дербито:

Равносметката от последните 10 срещи е: 2 победи за Левски, 3 равенства и 5 победи за Лудогорец.

В полза на Левски е отсъдена една дузпа, която е реализирана от Валери Божинов.

За Лудогорец са отсъдени 4 дузпи, като 2 са реализирани от Козмин Моци, а две са пропуснати - от Христо Златински и Клаудиу Кешеру.

Най-често получените резултати в София са: 1:0 - 5 пъти (2 за Левски и 3 за Лудогорец) и 2:0 - 3 пъти (3 за разградчани).

През първите полувремена са отбелязани 15 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 12 гола.

Две са най-резултатните срещи - 3:2 за Лудогорец на 11 май 2014 година и 3:2 за Левски на 27 септември 2014 година.

Най-много голове за Левски - по 2, са отбелязали Валери Божинов и Мигел Бедоя.

За Лудогорец по 3 попадения са вкарали Вандерсон и Клаудиу Кешеру (един директно от корнер), а 2 - Марселиньо и К. Моци.

Автор на най-бързия гол в двубоите в София е Мигел Бедоя от Левски - в 6-ата минута при победата на сините с 3:2 на 27 септември 2015 година.

Двама чужденци са вкарали голове за сините: М. Бедоя и Д. Яблонски.

За Лудогорец са реализирали попадения 10 чужденци: Ф. Ешпиньо, В. Мисиджан, С. Ернандес, Ж. Кишада, Д. Абало, К. Моци, Вандерсон, Кл. Кешеру, Марселиньо, Дж. Лукоки и Каули.

Гол № 200 за Лудогорец в А група реализира С. Ернандес в 29 минута при победата на орлите с 3:2 на 11 май 2014 година.