Левски победи Царско село с 3:1 у дома в среща от 4-ия кръг на Ефбет лига, записа първи успех от началото на сезона и се отлепи от последната позиция в класирането.

След изоставане с 0:1 на почивката, "сините" бяха пред угрозата да изравнят антирекорд на ЦСКА от 1984 година, когато "червените" записват 4 поредни загуби и първите си 4 мача, но с два гола за пет минути и попадение в края осъществиха обрат и спечелиха трите точки.

Двубоят започна с атака на гостите още в първата минута, а първото голово положение за Левски дойде в 11-ата. "Сините" пропуснаха да поведат в 18-ата минута, когато Мартин Петков не успя да преодолее вратаря на Царско село, останал очи в очи с Янко Георгиев.

Десет минути по-късно постепенна атака на Царско село завърши с пас към Васил Шопов, който откри резултата с удар в обратния ъгъл на Михайлов за 1:0.

До края на полувремето Левски упражни натиск, имаше претенции за дузпа, но така и не стигна до чисто голово положение, което доведе до освирквания по трибуните.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

През втората част Левски излезе преобразен и пропусна няколко положения, при които Мартин Петков и Билал Бари не успяха да се разпишат. Борислав Цонев все пак успя да изравни в 58-ата минута (1:1), а пет по-късно асистира на Мартин Петков за 2:1.

Четвърт час преди края реферът Драгомир Драганов вдигна жълт картон за симулация на Здравко Димитров, а от щаба на Левски полудяха и треньорът Живко Миланов също беше предупреден официално.

"Сините" бяха на косъм от трети гол в 78-ата минута, в която  Патрик-Габриел Галчев отне топката в наказателното поле на съперника, но не успя да вкара от няколко метра. В продължението на срещата Андриан Краев оформи крайното 3:1 с прехвърлящ удар.

С първата си победа от началото на сезона Левски вече е 11-и в класирането, докато Царско село вече е 12-и с точка по-малко.

ЛЕВСКИ - ЦАРСКО СЕЛО 3:1
0:1 Васил Шопов (28'), 1:1Борислав Цонев (58'), 2:1 Мартин Петков (63'), 3:1 Андриан Краев (90+3')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
2' Първа възможност в мача, тя е за Царско село. Димо Бакалов нанесе удар с глава, който мина над вратата на Ники Михайлов.
4'  Георги Миланов лежи на тревата след сблъсък с Лъчезар Балтанов.
11' Първо голово положение за Левски. Иван Горанов отправи меко центриране за Билал Бари, той насочи с глава към далечния ъгъл, но топката падна малко зад горната греда.
18'  СТРАХОТНА ВЪЗМОЖНОСТ! Мартин Петков излезе сам срещу вратаря на Царско село Янко Георгиев, но не успя да го преодолее.
29'  ГООООЛ за Царско село! Васил Шопов получи топката след комбинация пред наказателното поле и преодоля Михайлов с удар в обратния ъгъл.
35' Претенции за дузпа от Левски! Мартин Петков падна на земята след сблъсък с Луи Нганиони, но реферът даде знак играта да продължи.
44' Напрежение по трибуните, "сините" фенове започнаха да освиркват своите.
45+3' Удар на Билал Бари, но над вратата.
45+3' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
47'  НЕВЕРОЯТНА ВЪЗМОЖНОСТ за Левски! Центриране отляво, топката попадна у Мартин Петков, който от няколко метра я прати в аут.
50' Пореден шанс за Левски! Билал Бари стреля с глава, но Янко Георгиев отрази удара му.
56' Здравко Димитров проби по лявото крило и върна опасно топката към дъгата на наказателното поле, но хвана съотборниците си в крачка и отбраната на Царско село се справи.
58'  ГООООЛ за Левски! Георги Миланов остана сам срещу Георгиев, опита да го прехвърли, но вратарят отби. Топката стигна до Борислав Цонев след атака по левия фланг и той насочи топката в мрежата за 1:1.
63'  ГООООЛ за Левски! Мартин Петков бележи за 2:1 след центриране на Борислав Цонев.
72'  Жълт картон за Здравко Димитров за симулация! От щаба на Левски са бесни, Валери Божинов и Живко Миланов искат обяснение, жълт картон и за треньора.
78'  СТРАХОТНА ВЪЗМОЖНОСТ за Левски!  Патрик-Габриел Галчев отне топката от бранител в наказателното поле и от няколко метра стреля, но Янко Георгиев за пореден път спря "сините" от гол.
82'  Николай Михайлов лежи на тревата след сблъсък със съотборник. Проблемът е в десния му крак.
90+2'  Юношата на Левски Антоан Георгиев записва дебют за "сините".
90+3'  ГООООЛ за Левски! Андриан Краев получи топката зад отбраната и прехвърли Янко Георгиев за крайното 3:1.
90+5' Край на мача.

Левски СофияЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов (к) - 6. Ивайло Найденов, 5. Христос Шелис, 41. Георги Александров (46  22. Патрик-Габриел Галчев), 4. Иван Горанов - 7. Георги Миланов (62'  88. Марин Петков), 8. Симеон Славчев , 19. Билал Бари, 10. Борислав Цонев  (81 89. Андриан Краев ) , 11. Здравко Димитров  - 79. Мартин Петков  (90+2  17. Антоан Стоянов)
Резерви: 66. Пламен Андреев, 27. Асен Митков, 86. Валери Божинов
Старши треньор: Живко Миланов

Царско селоЦАРСКО СЕЛО: 1. Янко Георгиев - 25. Александър Александров, 6. Иван Бандаловски (к), 21. Венцислав Василев, 77. Луи Нганиони - 10. Лъчезар Балтанов, 22. Милан Йокич (46 83. Христо Попадийн) , 8. Ален Стеванович (62 20. Петър Атанасов), 93. Васил Шопов  (67  12. Лукас Диас ) , 7. Димо Бакалов  - 29. Миси Мезу (77  9. Милчо Ангелов)
Резерви: 30. Християн Василев, 3. Мартин Кавдански, 4. Дилян Георгиев, 12. Лукас Диас
Старши треньор: Антони Здравков

Стадион: "Виваком Арена Георги Аспарухов", София
Съдия: Драгомир Драганов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия