ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Ива Екимова и Филип Буков в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Локомотив (Пловдив) победи Левски с 1:0 у дома навръх 19-ата годишнина от единствената си шампионска титла в среща от 30-ия кръг на efbet Лига и нанесе първа загуба на "сините" под ръководството на Елин Топузаков.

Преди началото на мача капитанът на Локо връчи плакет на колегата си Пламен Андреев по случай 80-ата годишнина на "синята" легенда Георги Аспарухов, роден на 4 май 1943 година и починал на 30 юни 1971 година при автомобилна катастрофа.

Първото по-опасно положение в мача дойде в 9-ата минута, но акробатичният опит на Ерик Сорга да вкара гол не се получи.

В следващите минути Уелтън пропиля добра възможност за Левски, а след него Бабакар Дион стори същото за Локомотив.

Играта бе спряна за около пет минути след 18-ата, за да се окаже медицинска помощ на фен по трибуните.

След това темпото спадна и едва към края на полувремето Левски се отчете с две ситуации, при които удар на Уелтън бе спасен от вратаря, а удар на Ивелин Попов блокиран от бранител.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Втората част започна с отменен гол на Левски заради засада на Рикардиньо. Малко след това Марин Петков също пропусна да вкара за "сините", за да се стигне до 60-ата минута на мача.

Тогава Джовани стигна до топката след отбит удар на Димитър Илиев и откри резултата с техничен удар по земята (1:0).

Левски отговори минути по-късно с две много добри възможности за гол, но вратарят на Локомотив Динко Хоркаш се справи с коварни удари на Илиян Стефанов и Рикардиньо. Четвърт час преди края вратарят на Локо напусна играта заради контузия в ръката.

До края на срещата играта се накъса и бе затруднена допълнително от проливния дъжд в Пловдив, а головите положения липсваха.

С победата Локо намери място в топ 6, измествайки Славия от шестата позиция с 50 точки. Левски остава на четвърто място с 54. Пловдивчани продължиха успешната си серия у дома срещу "сините" и нямат поражение в 10-и пореден двубой.

Левски пропусна възможността да се доближи до рекорда за "сухи мрежи" - 22 мача от сезони 1998/99 и 2006/07.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЛЕВСКИ 1:0
1:0 Джовани (60')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
9' Първи опит за отбелязване на гол в мача! Ерик Сорга опита акробатично изпълнение пред вратата на Левски, но не уцели добре топката.
12'  Шанс за Левски! Уелтън догони топката до аутлинията, направи няколко финта и шутира в близкия ъгъл на Хоркаш, но без резултат.
16'  Димитър Илиев комбинира с Бабакар Дион, който стреля от границата на наказателното поле, но Пламен Андреев внимаваше в тази ситуация.
18'  Играта е спряна заради инцидент по трибуните! Линейка спря на пистата, а медицински лица тръгнаха с носилка по трибуните!
23' Играта е подновена.
42' Уелтън проби по лявото крило и шутира от малък ъгъл, но Хоркаш бе на мястото си
45' Седем минути добавено време.
45+2' Опит на Ивелин Попов да затрудни Хоркаш, но бранител на Локо сложи край на топката.
45+7' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
50'  ОТМЕНЕН ГОЛ! Разбъркване пред вратарското поле на Локомотив! Хоркаш се хвърли към топката, Роналдо посегна и сякаш го фаулира. Топката все пак се търколи във вратата, но реферът наду свирката. Попадението е отменено заради засада на Рикардиньо.
55' Силен удар на Марин Петков от средно разстояние профуча край вратата на Хоркаш.
60'  ГООООЛ за Локомотив! Удар на Димитър Илиев бе блокиран, топката стигна до Джовани, който я насочи технично по тревата в долния ляв ъгъл на Пламен Андреев за 1:0.
62'  Възможност за Левски! Илиян Стефанов отправи хубав диагонален удар, но Хоркаш за пореден път бе на висота и спаси.
65'  Какъв пропуск на "сините"! Рикардиньо стреля от два метра, но пресрещналият го Хоркаш блокира удара.
90+7' Край на мача.

Лок. ПловдивЛОКОМОТИВ (ПД): 23. Динко Хоркаш (73  1. Илко Пиргов )– 99. Джовани Трупе, 4. Мартин Паскалев, 91. Хорхе Сегура, 13. Матеус – 33. Георги Каракашев , 6. Христо Иванов (90  19. Кристиан Мендоса) – 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев (К), 10. Джовани   (90  – 9. Ерик Сорга (74'  20. Милош Петрович)
Резерви: 3. Петър Андреев, 11. Ивайло Димитров, , 21. Аксел Велев, 25. Иван Михайлов, 50. Йосип Томашевич
Треньор: Александър Томаш

Левски София ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев (К) – 2. Жереми Петрис , 5. Келиан ван дер Каап, 23. Ноа Сонко Сундберг, 6. Цунами – 20. Асен Чандъров, 10. Ивелин Попов (84'  27. Асен Митков) – 18. Роналдо, 88. Марин Петков (56 14. Илиян Стефанов) , 17. Уелтон, 9. Рикардиньо
Резерви: 99. Иван Андонов, 11. Джавад Ел Джемили, 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 71. Антоан Стоянов, 77. Дейвид Михалев
Треньор: Елин Топузаков

Съдия: Драгомир Драганов
Стадион: "Локомотив", Пловдив
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР