“Левски” се измъчи срещу последния Видима, но спечели мача от 20-ия кръг на шампионата с 2:0. Първият гол падна едва в 55-ата минута и бе дело на Гара Дембеле от дузпа. Малко след него Исмаил Иса също се разписа.

Ясен Петров бе заложил на Исмаил Иса, който игра на мястото на контузения Христо Йовов. Сред титулярите бе и Веселин Минев, като включването му в състава позволи на Грийн да се изявява в халфовата линия.

”Левски” не спря да атакува през всичките 90 минути, но отново не показа разнообразна игра в атака. Видима пробваше само епизодични контри. Гостите от Севлиево обаче бяха групирани добре в защита и благодарение на отличния си вратар в този мач Пламен Колев спираха атаките на “сините”.

Първото полувреме на мача бе интересно, като положенията пред вратата на Видима бяха едно след друго. Последният пас или точността на удара обаче не позволи на “Левски” да открие резултата. В 16-ата минута бе първото чисто положение. Дембеле изведе Иса очи в очи с Колев, но вратарят с мъка изби хубавия удар в корнер. Десетина минути по-късно имаше нова добра атака. Тасевски изведе Мюлдер, който опита да стреля, но вратаря се намеси. Дембеле открадна топката, но от чиста позиция би в аут.

До края на полувремето Видима също създаде чисто положение, като Евгени Игнатов се подигра с Милиев, напредна и стреля, но топката се отби от гредата.

Втората част започна като първата – атака след атака на “Левски”. В 54-ата минута домакините получиха дузпа след игра с ръка на Траян Траянов, която гостите бурно оспорваха. Гара Дембеле откри резултата с точен удар от бялата точка.

Малко след това дебют за “сините” направи младокът Иван Горанов, който замени Видович. В 68-ата минута Иса покачи на 2:0. Юношата на столичния тим се разписа, след като Тасевски центрира от корнер, а Милиев му свали с глава. Нападателят бе оставен непокрит и без проблем прати топката в опразнената врата.

В 70-ата и 80-ата минути играчите на Ясен Петров направиха два големи пропуска. Първо Иса не успя да направи 3:0, а след това Минев би неточно след двойно с Дембеле.

С трите точки “Левски” събира 44 и остава на 8 зад лидера Литекс. Видима остава на последната позиция с едва 12 точки./БЛИЦ

Срещата по минути тук

”ЛЕВСКИ” – ВИДИМА 2:0
1:0 Дембеле (55-д), 2:0 Исмаил Иса (68)

”Левски”: 23.Пламен Илиев, 2.Дъсти Мюлдер, 55.Йордан Милиев, 5.Иво Иванов, 14.Веселин Минев, 3.Сержиньо Грийн, 45.Владимир Гаджев, 22.Дарко Тасевски (69 - 16.Мариан Огнянов), 11.Марко Видович (64 - 20.Иван Горанов), 9.Гара Дембеле, 29.Исмаил Иса
Резерви: 14.Митрев, 4.Станчев, 6.Матондо, 7.Александров, 16.Огнянов, 17.Младенов, 20.Горанов

Видима: 22.Колев, 26.Траян Траянов, 6.Александър Бранеков, 25.Панов, 3.Самет Ашимов, 5.Стойчев, 11.Владимиров, 10.Господинов (67 - 21.Цветков), 9.Владинов (78 - Иванов), 7.Велев, 19.Игнатов
Резерви: 16.Пантев, 20.Иванов, 4.Гюлеметов, 14.Скерлев, 15.Русев, 21.Цветков, 2.Кожухаров

Стадион: “Георги Аспарухов”
Съдия: Стоян Денев
Жълти картони: Иванов, Горанов (Л), Траянов, Панов, Ашимов (В)