“Левски” победи Черноморец с минималното 1:0 в мач от 18-ия кръг на “А” група. Двубоят се игра на стадион “Георги Аспарухов”, а единственото попадение реализира Дарко Тасевски в 72-ата минута. След спечелените три точки “сините” са на второ място с 38, на 8 от лидера Литекс. Това бе втора поредна победа за “Левски”, който в миналия кръг спечели с 2:0 срещу Локо (София). Черноморец записа второ поредно поражение след 0:4 в миналия кръг от ЦСКА. “Акулите” все още нямат победа през пролетния дял от първенството – равен с Академик и две загуби от ЦСКА и “Левски”.

Ясен Петров направи няколко промени в стартовия състав на “сините” за днешния мач. В защита игра Иво Иванов заедно с Милиев заради контузията на Сержиньо Грийн. Вляво на отбраната титуляр бе Марко Видович, тъй като Веселин Минев бе контузен. Даниел Младенов започна като дясно крило на мястото на новото попълнение Жанвион Матондо. Гаджев и Даниел Димов играха в средата на полузащитата, отляво бе Христо Йовов, а напред Дембеле и Тасевски. Домакините имаха превес през целия двубой, атакуваха към вратата на гостите, които повече се бранеха и използваха редките си шансове за контраатаки.

В 4-ата минута бе първата по-опасна атака за Черноморец. Пламен Крумов надбяга с лекота Видович, центрира в наказателното поле, но Савио Нсереко бе блокиран и не успя да стреля. След 10-ата минута Даниел Младенов на два пъти пробва далечни удари, но в първия случай прати топката в аут, а при второто изпълнение Борел улови. В 14-ата минута Йовов влезе в наказателното поле, но се забави и не успя да бие към вратата. В 22-ата минута Тасевски би от границата на наказателното поле, но в аут.

Две минути след това отново македонецът пропусна, този път по-сериозно положение. Мулдер нахлу отдясно, подаде към Дембеле, той продължи към Йовов, а той намери Тасевски на точката за изпълнение на дузпа. Халфът би, но точно в гърдите на вратаря на Черноморец Паскал Борел. В 38-ата минута голмайсторът на “Левски” Гара Дембеле получи жълт картон за фаул срещу Савио Нсереко и ще пропусне гостуването на Калиакра в Каварна в следващия кръг. В 39-ата минута Владимир Гаджев стреля мощно от границата на наказателното поле, но отново Борел отрази.

Второто полувреме започна със страхотен изстрел на Владо Гаджев. Полузащитникът обаче прати топката на сантиметри над горната греда. В 53-ата минута Йовов напредна отляво, подаде на Дембеле, който намери Тасевски, но македонецът пропиля поредния шанс. Треньорът на домакините Ясен Петров пусна Жанвион Матондо на мястото на Даниел Младенов. В 72-ата минута превъзходството на “Левски” доведе до резултат. Христо Йовов центрира от корнер, Даниел Димов и двама защитници на Черноморец скочиха на първата греда и отклониха топката назад, Тасевски бе на голлинията и с корем засече топката във вратата за 1:0. При повторенията се видя, че положението е спорно, тъй като при продължаването на топката на Димов към Тасевски, македонецът е в засада. Ако топката е отклонена от Орлин Старокин, няма нарушение на правилата и голът е редовен. Ако обаче Димов е играл с коженото кълбо, трябва да бъде маркирана засада.

След попадението “сините” се поприбраха, но отново имаха повече положения, докато Черноморец съвсем се предаде. Тони Велков пусна Мартин Тошев и Куадри, но и те с нищо не помогнаха на гостите от Бургас. В 88-ата минута влезлият като резерва за “Левски” Александър Александров стреля много технично по диагонал извън наказателното поле, но топката излезе в аут./БЛИЦ