ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Левски разби Гълф Юнайтед от ОАЕ с 4:0 в последната си контрола по време на зимния си подготвителен лагер в Дубай. В състава на съперника на "сините" личеше присъствието на бившия играч на Арсенал Бакари Саня

Треньорът Станимир Стоилов заложи на експериментален състав, в който започнаха само двама футболисти със защитни характеристики – Келиан ван дер Каап и Патрик-Габриел Галчев. Именно контузеният доскоро нидерландец блесна в срещата, отчитайки се с два гола. В началото на мача като централен защитник заигра Асен Чандъров, но в течение на първото полувреме мястото му беше заето от Андриан Краев.

Офанзивната формация бързо даде резултат и Левски стигна до ранен гол. Келиан ван дер Каап откри резултата още в осмата минута. Бранителят се разписа при добавката, след като удар на Ивелин Попов след корнер беше избит от защитата на Гълф Юнайтед.

Малко след това Роналдо пропусна да удвои за "сините". В 19-ата минута Асен Чандъров нямаше шанс, тъй като при негов удар топката се отби от гредата. В течение на първото полувреме вратарят на арабския тим спаси удари на Ван дер Каап и Патрик-Габриел Галчев.

С пропуск се отличи и Илиян Стефанов. Имаше момент на напрежение за треньорския щаб на Левски, когато Марин Петков падна на тревата след сблъсък с Бакари Саня и се наложи да получи медицинска помощ. Младият играч на "сините" обаче продължи да играе.

Toп Коефициенти за efbet Лига!

Подобно на първата част, Левски стигна до гол осем минути след началото на второто полувреме. Автор на попадението отново беше Келиан ван дер Каап, който получи топката от Рикардиньо. В 62-ата минута Уелтън получи асистенция от Ивелин Попов и също се разписа. Малко преди попадението си бразилецът нямаше шанс и негов удар беше париран от вратаря на Гълф Юнайтед.

След това гол на Рикардиньо беше отменен, тъй като съдията видя игра с ръка при поемането на топката. В 82-атаминута бразилецът подаде на Марин Петков, който проби отдясно в наказателното поле и също се записа сред голмайсторите.

Така Левски приключва с контролите си по време на зимната подготовка в Дубай. "Сините" първо победиха местния Ал Насър с 2:1, а след това загубиха от кувейтския Ал Кувейт с 2:3. Последваха два успеха над латвийския Рига - 3:2 и 2:0. След това дойде прекратения при резултат 0:1 двубой с малайзийския Джохор, а причината беше груба игра на съперниците. Преди подновяването на шампионата в България Левски има планирана контрола с елитния Септември.

Левски - Гълф Юнайтед 4:0
1:0 Келиан ван дер Каап (8), 2:0 Кериан ван дер Каап (54), 3:0 Уелтън (62), 4:0 Марин Петков (82)

Левски: 13. Николай Михайлов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 20. Асен Чандъров, 88. Марин Петков, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 14. Илиян Стефанов, 18. Роналдо, 10. Ивелин Попов, 17. Уелтън.
Резерви: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 6. Вендерсон Цунами, 9. Рикардиньо, 16. Преслав Бачев, 23. Ноа Сонко Сундберг, 27. Асен Митков, 33. Хосе Кордоба, 38. Александър Божилов, 39. Дейвид Михалев, 50. Кристиан Димитров, 71. Антоан Стоянов, 99. Иван Андонов.

Гълф Юнайтед: 1. Джонстън, 2, Есаме, 5. Шийлс, 30. Бейсли, 70. Бузаид, 32. Гиампо, 7. Самсон, 25. Кофи, 23. Мазиумиан, 34. Брааф, 3. Бакари Саня
Резерви: 27. Хосеинифар, 16. Анам, 66. Масуд, 8. Модуба, 10. Лиомбе, 12. Ортиз, 13. Фру, 22. Бобай, 99. Ясир, 14. Шбееб

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023