Левски спечели с 2:1 при визитата си на Берое от 28-ия кръг на efbet Лига и задмина ЦСКА на второто място във временното класиране на първата шестица. Мартин Камбуров (34) реализира гол №233 в елита и рекорден №24 във вратата на "сините", но ветеранът бе засечен от Найджъл Робърта (22, 72), който с двете си попадения донесе победата за столичани и ги изкачи на втората позиция.

За Милан Миятович и Хали Тиам това бе последен мач със синия екип, след като договорите им изтичат на 30 юни и няма да бъдат подновени. Минути преди началото ръководството на Левски засвидетелства своето уважение към двамата. Легионерите получиха специален плакет от изпълнителния директор Павел Колев, а също така и екип на клуба. Номерът на фланелката съответстваше на мачовете, които двамата имат за столичния гранд. Тиам дори започна срещата с капитанската лента.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Домакините бяха по-активният тим и направиха няколко пропуска в началото, а „сините“ поведоха с първия си точен удар чрез Найджъл Робърта в 22-ата минута след грешка на Теди Мезаг и пас на Спиерингс.

Берое продължи да търси гола и изравни в 34-ата минута благодарение на Мартин Камбуров, който засече центриране на Конте и вкара гол №233 в елита и №24 във вратата на любимата си жертва Левски. До края на полувремето пропуски за домакините направиха Мезаг и Туба.

След почивката „зелените“ продължиха да имат инициативата. Миятович трябваше да се намесва решително при удар на Иван Минчев, който в 72-ата минута сбърка в центъра на терена и Найджъл Робърта се разписа сам срещу Перниш за 1:2.

До края на мача домакините опитаха натиск, но не създадоха сериозни голови положения и така "сините" си тръгнаха с трите точки от Стара Загора.

След успеха си Левски събра 53 точки и излезе втори с една пред ЦСКА и с 3 пред Локомотив (Пловдив). Берое остава шести с 43 точки и без шансове за призовата тройка.

БЕРОЕ - ЛЕВСКИ 1:2
0:1 Найджъл Робърта (22), 1:1 Мартин Камбуров (34), 1:2 Найджъл Робърта (72)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
3 - по-активни действия на домакините и пропуск на Алиун Фал, след чийто удар топката премина покрай вратата
5 - Мартин Камбуров елегантно се измъкна от Холмар Ейолфсон, но последвалият му изстрел по земя беше париран от Милан Миятович
7 - Здравко Димитров финтира Туба и Крум Стоянов, но в крайна сметка всичко приключи само с корнер
15 - неточен удар на Ибрахима Конте
17 - последователни пропуски на Камбуров и Алиун Фал
22 - ГОООЛ за Левски! Гостите поведоха с първия си удар в мача след грешка на Теди Мезаг, чийто пас бе пресечен от Спиерингс. Топката стигна до Найджъл Робърта, който си я нагласи на удобния си крак и не остави никакви шансове за Душан Перниш - 0:1
25 - удар на Ибрахима Конте мина на сантиметри покрай вратата
34 - ГОООЛ за Берое! Мартин Камбуров засече центриране на Конте и с акробатичен удар изравни за 1:1 с 233-ия си гол в елита и 24-и във вратата на Левски
36 - Мезаг направи сериозен пропуск с глава пред вратата на гостите
43 - Камбуров центрира и Ахмед Туба засече с глава, но топката премина на сантиметри от вратата
45 - Край на първата част!
...............................................
46 - Начало на второто полувреме
50 - отново по-активни начални минути за Берое и в тази част
55 - Крум Стоянов шутира през купа от играчи и топката като по чудо не намери мрежата на Миятович
65 - Миятович изби със сетни усилия удар на Иван Минчев
72 - ГОООЛ за Левски! Иван Минчев сбърка в центъра, което позволи на Деян Лозев да пусне отличен извеждащ пас за Найджъл Робърта. Холандецът напредна сам срещу Перниш и майсторски реализира за 1:2
75 - неточен удар на Мартин Камбуров
83 - натиск на домакините без сериозен резултат
90+4 - Край на мача! Левски спечели с 2:1 в Стара Загора и се изкачи на второ място пред ЦСКА.

Съставите
Берое: 12.Душан Перниш, 5.Теди Мезаг, 59.Ахмед Туба, 27.Крум Стоянов, 10.Гаюс Макута (88 13.Никола Маринов), 6.Александър Цветков, 73.Иван Минчев (78 8.Карлос Охене), 17.Ибрахима Конте (77 22.Октавио Мантека), 20. Стив Фуртадо (57 19.Александър Василев ), 11.Алиун Фал (78 21.Зоран Йосипович), 9.Мартин Камбуров
Резерви: 33.Генадий Ганчев, 8.Карлос Охене, 13.Никола Маринов, 19.Александър Василев, 21.Зоран Йосипович, 22.Октавио Мантека, 25.Георги Ангелов
Треньор: Димитър Димитров - Херо

Левски: 1.Милан Миятович , 6.Ивайло Найденов, 70.Мартин Райнов, 5.Холмар Ейолфсон, 4.Иван Горанов, 77.Илия Юруков (71 10.Франко Мазурек), 23.Хали Тиам , 11.Здравко Димитров (90 29.Станислав Костов), 40.Стайн Спиерингс (4779.Мартин Петков), 7.Паулиньо (46 26.Деян Лозев), 17.Найджъл Робърта
Резерви: 27.Георги Георгиев, 10.Франко Мазурек, 26.Деян Лозев, 29.Станислав Костов, 31.Костадин Илиев, 79.Мартин Петков, 91.Томислав Папазов
Треньор: Георги Тодоров

Стара Загора, стадион „Берое“
Съдия: Валентин Железов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация