„Левски” спечели с 2:0 гостуването си на Черно море в мач от 29-ия кръг на „А” група. Срещата бе генерална репетиция преди финала за Купата на България, който ще бъде между двата тима. Попаденията днес бяха дело на Валери Домовчийски и Мигел Бедоя.

Треньорът на гостите Стойчо Стоев заложи на част от резервните си футболисти с цел да съхрани титулярите за финала, докато колегата му Никола Спасов заложи на най-добрите си играчи.

Двата отбора предложиха на зрителите отворен и динамичен двубой, опасности имаше и пред двете врати. Никола Спасов и Стойчо Стоев явно бяха дали указания на играчите си да действат по освободена и атакуващо, което се хареса на публиката. Първи до положение стигнаха домакините от Варна, но Бакари не стреля добре.

„Левски” отвърна с опасен удар на Луис Педро, който получи шанс за изява. Бакари пък пропиля най-чистата възможност в срещата, като не успя да преодолее Йоргачевич, след като бе излязъл сам срещу вратаря на „Левски”.

До края на първите 45 минути Домовчийски и Борислав Цонев пропуснаха да отбележат от много изгодни ситуации, а Живко Атанасов пропиля чиста възможност пред отсрещната врата.

През втората част „Левски” бе по-активен и създаде повече ситуации пред вратата на Чанович. Валери Домовичийски от 2 метра не уцели с глава опразнената врата, но малко по-късно се реваншира и вкара. В 74-ата минута при центриране от корнер малко щастливо топката стигна до Домо, който благодарение и на двоен рикошет успя да вкара топката в мрежата – 1:0.

В последните минути Черно море се опита да изравни, докато „сините” действаха на контраатаки. В даденото от рефера продължение Мигел Бедоя бе намерен от Либан Абди в наказателното поле и с удар покрай вратаря оформи крайното 2:0.

Черно море – „Левски” 0:2
0:1 Валери Домовчийски (74), 0:2 Мигел Бедоя (90+2)

Срещата по минути - ТУК!

ЧЕРНО МОРЕ
: 40.Александър Чанович, 4.Михаил Венков, 91.Живко Атанасов, 6.Кирил Котев, 23.Мамуту Кулибали, 22.Себастиан Ернандес, 3.Даниел Георгиев, 8.Стенио, 10.Марк Клок (smqna.jpg72-18.Марчин Бургхард), 19.Матиа Курьор (smqna.jpg62-20.Вилиян Бижев), 9.Бакари (smqna.jpg61-14.Георги Божилов)
Резерви: 1.Илия Николов, 7.Бекир Расим, 18.Марчин Бургхард, 17.Иван Коконов, 20.Вилиян Бижев, 14.Георги Божилов, 11.Живко Петков
Треньор: Никола Спасов

„ЛЕВСКИ“:  29.Боян Йоргачевич, 4.Мики Орачев (smqna.jpg90-5.Борислав Стойчев), 31.Емил Нинуjalt.jpg, 3.Аймен Белаид, 2.Александър Александров, 18.Борислав Цоневjalt.jpg (smqna.jpg81-21.Радослав Цонев), 77.Стефан Велевjalt.jpg, 12.Божидар Краевjalt.jpg (smqna.jpg63-7.Либан Абди), 10.Мигел Бедояjalt.jpgtopka.jpg, 11.Луис Педро, 17.Валери Домовчийскиtopka.jpg
Резерви: 23.Пламен Илиев, 5.Борислав Стойчев, 22.Владислав Мисяк, 21.Радослав Цонев, 7.Либан Абди, 20.Антонио Аниете, 19.Илия Димитров
Треньор: Стойчо Стоев