Левски срази северномакедонския вицешампион Академия Пандев с 3:1 в контролна среща и спечели първия трофей „Георги Соколов“. Роналдо (6) вкара първия гол, а Билал Бари (34, 70) добави два преди Саша Пандев (82) да оформи крайния резултат с почетно попадение за гостите. Това бе трета проверка за "сините" през това лято, след като вече направиха равенство 1:1 със Септември (София) и победиха Пирин с 2:1.

След спокойно начало в 6-ата минута „сините“ се възползваха от първата си голова възможност. Уелтън се измъкна по левия фланг напредна и с остро подаване успоредно на голлинията намери Роналдо, а бразилският нападател засече и от няколко метра вкара за 1:0. Четири минути след това Ивелин Попов получи травма и беше изваден принудително. На негово място се появи Билал Бари

В средата на първата част Уелтън пропусна много добра възможност да удвои преднината на домакините. Илиян Стефанов направи чудесен пробив отдясно, след което намери с остро подаване бразилеца, който стреля в напречната греда. Последва добавка на бразилеца с глава, но право в ръцете на Марио Йовановски.

Десет минути по-късно „сините“ удвоиха преднината си. Появилият се на терена на мястото на Ивелин Попов – Билал Бари се разписа за 2:0 след центриране на Анте Блажевич от десния фланг.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В началото на втората част Академия Пандев пропусна да намали изоставането си. Мартин Гьоргиевски се вклини между двамата централни защитници на Левски и засече с глава центриране в наказателното поле, но прати топката над вратата на Пламен Андреев.

"Сините" продължиха да играят силно и на два пъти в рамките на няколко секунди Уелтън беше близо до трети гол. Бразилското крило първо беше изведен на чиста позиция, но стреля в аут. След това той проби през центъра и стреля от границата на наказателното поле, но на сантиметри над напречната греда.

В 70-ата минута Преслав Бачев получи страхотна възможност да се разпише, но прати топката покрай целта, а след рикошет „сините“ имаха правото да бият корнер. При центрирането топката достигна до Билал Бари, който от близко разстояние вкара втория си гол в мача за 3:0.

В 82-рата минута гостите намалиха изоставането си, след като братът на Горан Пандев – Сашко, получи подаване от Зоран Ивановски и с лекота преодоля Пламен Андреев за 3:1. Малко след това Пандев беше изведен зад защитата на Левски, но ударът му в близкия ъгъл беше отразен от Андреев. До края на мача нямаше други интересни положения и "сините" спечелиха първото издание на купа "Георги Соколов".

ЛЕВСКИ – АКАДЕМИЯ ПАНДЕВ 3:1
1:0 Роналдо (6), 2:0 Билал Бари (34), 3:0 Билал Бари (70), 3:1 Сашко Пандев (82)

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 21. Анте Блажевич, 23. Сонко Сундберг (7339.Денис Динев), 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами - 30. Филип Кръстев, 7. Георги Миланов, 18. Роналдо , 14. Илиян Стефанов, 17. Уелтън, 10. Ивелин Попов (10-19.Билал Бари )
Резерви: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 8. Андриан Краев, 16. Преслав Бачев, 19. Билал Бари, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 34. Александър Божилов, 39. Денис Динев, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков
Треньор: Станимир Стоилов

АКАДЕМИЯ ПАНДЕВ: 12. Марио Йовановски, 15. Душан Йокович, 4. Диме Димов, 3. Коста Манев, 30. Никола Шарковски, 28. Мартин Гьоргиевски, 11. Оусман Маронг, 23. Боян Димовски, 21. Димитър Митровски, 10. Кристиян Велиновски, 9. Марко Гьоргиевски
Резерви: 92. Филип Купанов, 1. Марко Алчевски, 16. Давид Бошевски, 6. Спасе Терзиев, 20. Зоран Ивановски, 22. Горан Томовски, 31. Амос Дадет, 8. Иле Донов, 99. Ване Кръстевски, 17. Джеймс Амасихоху, 19. Сашко Пандев, 7. Димитър Трайков, 14. Кире Стоянов, 2. Мирче Стоилов, 5. Томче Илиев
Треньор: Гьордже Стойчев

По-интересното по минути
1 - Начало на мача
2 - Удар на Стефанов с глава минава встрани от врата
5 - Удар на Роналдо с глава прави в ръцете на Йовановски
6 -  ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! Роналдо е точен, след като засече ниско центриране на Уелтън отляво
10 -  Принудителна смяна за Левски. Ивелин Попов получи контузия и беше заменен от Билал Бари
16 - Удар на Шарковски, но далеч от вратата на Михайлов
26 -  ГРЕДА! Уелтън нямаше шанс след пас на Илиан Стефанов, тъй като при удара му от наказателното поле топката се отби от напречната греда
34 -  ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! Билал Бари се разписа с глава, след като засече центриране на Анте Блажевич отдясно
45 - Край на първото полувреме
---------------------
46 - Начало на второто полувреме
47 - Мартин Гьоргиевски се вклини между двамата централни защитници на Левски и засече с глава центриране в наказателното поле, но прати топката над вратата на Пламен Андреев
52 - Анте Блажевич отново центрира от фланга, а капитанът на Академия Пандев без малко не си наниза автогол в стремежа си да спре опасния пас
55 - Уелтън на два пъти имаше шанс да се разпише. При първия си опит не сполучи след двоен рикошет, а след това техничният му изстрел не намери очертанията на вратата
65 - Марин Петков опита изстрел от далечна дистанция, но право в ръцете на противниковия страж
70 - ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! При центриране от корнер топката достигна до Билал Бари, който от близко разстояние вкара втория си гол в мача за 3:0
82 - ГОЛ ЗА АКАДЕМИЯ ПАНДЕВ! Братът на Горан Пандев – Сашко, получи подаване от Зоран Ивановски и с лекота преодоля Пламен Андреев за 3:1
83 - Пандев беше изведен зад защитата на Левски, но ударът му в близкия ъгъл беше отразен от Андреев
90+2 - Край на мача! Левски срази Академия Пандев с 3:1 и спечели първото издание на купа "Георги Соколов"

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2022