Всичко за Евро 2024 с БЛИЦ – ТУК!

Левски възкръсна за две минути с два гола и завърши 2:2 с израелския Макаби Нетаня в последния си приятелски мач от лятната подготовка. Игор Златанович (39, 53) вкара головете за гостите, но Марин Петков (61) и Вандерсон Цунами (63) изравниха за "сините", които до края на мача удариха и греда.  Така Левски не записа поражение в нито една от контролите си. Преди това тимът на Станислав Генчев не бе допуснал и гол, но игра само срещу отбори от България. Това бе първа проверка за "сините" срещу чуждестранен съперник. Нетаня игра още един приятелски мач срещу български отбор, като надделя над Ботев Враца с 2:0.

Час преди началото на срещата Левски представи официално състава за новия сезон 2024/25 пред феновете в Сетор "А" на стадион "Георги Аспарухов". Футболистите излизаха на терена под звуците на песента Freed from Desire, обявявани по уредбата от DJ Марти Джи.

Още в 6-ата минута Марин Петков нанесе първия удар за "сините" по посока израелската врата, но не намери целта. Десетина минути по-късно Евертон Бала шутира точно, но право в ръцете на израелския страж. Малко след това Майкон бе фаулиран и се контузи, но все пак се завърна в игра, а последвалото изпълнение на Марин Петков не застраши вратата на гостите.

В средата на полувремето Бар Коен отправи опасен изстрел към Матей Маркович и новият вратар на "сините" спаси, а след половин час игра бе дадена почивка за вода заради високите температури и жегата в столицата. Малко след прекъсването Майкон и Евертон Бала създадоха доста проблеми за отбраната на Макаби. Пред Бала се откри и възможност за стрелба, но се засуети и беше блокиран.

В 37-ата минута Петков добре отне топката в средата на терена, напредна и шутира от границата на наказателното поле, а вратарят спаси. Две минути по-късно гостите организираха конраатака. Фреди Варгас напредна по десния фланг и намери непокрития Игор Златанович, който прати топката в левия ъгъл на вратата за 0:1. Домакините имаха шанс да изравнят в 43-ата минута, когато Алдаир центрира от десния фланг и Алекс Колев стреля с глава, но стражът изби в корнер, след който успя да се намеси.

Три минути след почивката Джавад Ел Джемили стреля мощно от границата на пеналтерията, но не успя да преодолее вратаря. В 53-ата минута Игор Златанович бе изведен сам срещу появилият се на почивката Пламен Андреев и реализира за 0:2, след като топката се удари и в десния страничен стълб преди да влети в мрежата. Седем минути след това Марин Петков изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле, но не успя да изненада Царфати.

В 61-ата минута Ел Джемили напредна по десния фланг на атака и нахлу в наказателното поле, след което подаде към Марин Петков, който се разписа за 1:2. Две минути след това Фабио Лима изпълни корнер и Вандерсон Цунами с глава изравни за 2:2.

В 83-ата минута новото попълнение на "сините" Сангаре можеше да отбележи, но ударът му срещна десния страничен стълб на вратата на израелците. Четири минути по-късно удар на Преслав Бачев бе спасен от Царфати, а малко след това шут на Чандъров бе блокиран. До края на мача домакините не успяха да стигнат до пълен обрат и успех за самочувствие преди началото на сезона след седмица.

ЛЕВСКИ - МАКАБИ НЕТАНЯ 2:2
0:1 Игор Златанович (39), 0:2 Игор Златанович (53), 1:2 Марин Петков (61), 2:2 Вандерсон Цунами (63)

Левски: 44. Матей Маркович (46-1. Пламен Андреев) – 21. Алдаир, 5. Келиан Ван дер Каап, 6. Цунами (К), 50. Кристиан Димитров – 97. Асими Фадига (46-11. Джавад Ел Джемили), 10. Асен Митков (56-8. Карлос Охене), 3. Майкон – 17. Евертон Бала (56-7. Фабио Лима), 88. Марин Петков, 9. Алекс Колев
Резерви: 1. Пламен Андреев, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 12. Мустафа Сангаре, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 27. Борислав Рупанов, 77. Дейвид Михалев
Старши треньор: Станислав Генчев

Макаби Нетаня: 18. Томер Царфати - 12. Ювал Саде, 72. Ротем Келер, 4. Итай Бен Шабат, 26. Карм Жабер - 30 Авив Канарик, 14. Бар Коен - 6. Басам Заарура, 10. Оз Билу, 7. Фреди Варгас - 66. Игор Златанович
Треньор: Марко Балбул

Стадион: "Георги Аспарухов“
Съдия: Мариян Гребенчарски

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2023