Левски загуби с 1:2 от словенския Домжале в първата си контрола за 2021 година. 17-годишният Марин Петков вкара единственото попадение за "сините" в срещата в хърватския курорт Умаг, където Славиша Стоянович подготвя футболистите си.

Новият вратар на Левски Звонимир Микулич направи кошмарен дебют. Хърватският страж носи вина и за двете попадения в края на мача, което доведе до обрата в полза на Домжале. Микулич, който пази през второто полувреме, беше наказан два пъти в рамките на 180 секунди - първо в 76-ата минута Подлогар направи 1:1, а в 78-ата и Добрович изпрати топката в мрежата му - 1:2.

Треньорът Славиша Стоянович заложи на капитана Николай Михайлов на вратата, в отбрана на тримата централни защитници Алекс Петков, Живко Атанасов и Георги Александров, в халфовата линия - Ивайло Найденов, Патрик-Габриел Галчев, Илия Юруков и Тома Даске, докато талантите Марин Петков и Мартин Петков помагаха на Найджъл Робърта в нападение.

Така Левски излезе с осем от eдинадесет титуляри, които са продукт на школата на "сините". Единствено 21-годишният Алекс Петков и чужденците Даске и Робърта не са минали през "Герена" в юношеските си години.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Избраниците на Стоянович започнаха по-нахъсано, като още в първите пет минути пресираха съперника си дълбоко. Първият удар дойде в третата минута, когато Робърта стреля, но топката бе блокирана от защитник на Домжале.

В 8-ата минута Левски стигна до първото си чисто голово положение. Патрик-Габриел Галчев проби по левия фланг, топката премина през Робърта и стигна до Марин Петков, който излезе на отлична позиция. Вратарят на словенците Сорчан обаче скъси бързо ъгъла и изби топката.

В 22-ата минута "сините" вкараха първия си гол за 2021 година чрез Марин Петков. 17-годишният талант бе изведен по чудесен начин през центъра, освободи от съперник и реализира за 1:0.

Малко след това Ивайло Найденов отне топката от защитата на словенците. Той се насочи към вратата по дясното крило и реши да подаде към Илия Юруков. Ударът на халфа обаче мина високо над вратата.

Колобарич от гостите стреля в 35-ата минута, а ударът му не притесни Ники Михайлов, тъй като премина покрай вратата му. Минута по-късно стражът на Левски се намеси добре след удар на Якупович.

До почивката Марин Петков имаше още един шанс, но прати топката в гредата.

В началото на второто полувреме Стоянович направи пет промени. Звонимир Микулич смени Михайлов и дебютира за Левски, Мартин Райнов, Насиру Мохамед, Стивън Петков и Здравко Димитров се появиха в игра, а изкарани бяха Мартин и Марин Петкови, Робърта и Даске.

Здравко Димитров проби още в началните минути по лявото крило, стигна до наказателното поле и опита да изведе Найденов. Той обаче не можа да стигне до топката, която излезе в аут. Хусмани от словенците имаше шанс в 59-ата минута, когато малко случайно топката попадна в него, но след рикошет излезе в корнер.

Левски реализира попадение в 67-ата минута, когато Живко Атанасов изведе Стивън Петков. Нападателят на "сините" реализира, но беше маркирана засада. В ответната атака, словенците стигнаха до най-добрия си шанс. Играч на Домжале стреля извън наказателното поле, но топката се удари в дясната греда на Микулич.

В 76-ата минута Домжале изравни. След изпълнение на корнер топката се озова в Матей Подлогар, който от малък ъгъл вкара на неубедителния Микулич - 1:1. Само две минути след това словенците направиха пълен обрат. Габер Доброволич се извиси в наказателното поле на Левски след изпълнение на пряк свободен удар и с глава наказа хърватския страж на "сините" - 1:2.

ЛЕВСКИ - ДОМЖАЛЕ 1:2
1:0 Марин Петков (23), 1:1 Матей Подлогар (76), 1:2 Габер Доброволич (78)

Съставът на Левски: 13.Николай Михайлов, 2.Алекс Петков, 3.Живко Атанасов, 41. Георги Александров, 6. Ивайло Найденов, 77. Илия Юруков, 28. Тома Даске, 22. Патрик-Габриел Галчев, 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков, 17. Найджъл Робърта
Tреньор: Славиша Стоянович

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството
Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2021

Кадри: Sportal TV

:"Сините" откриват резултата срещу "Домжале". Може са следите срещата освен в клубното приложение и през браузър...

Публикувахте от ПФК ЛЕВСКИ / PFC LEVSKI в Сряда, 20 януари 2021 г.

Наставникът Славиша Стоянович избра стартовите 11 на "Левски" за контролата с „Домжале“. Ето и резервите: 1. Звонимир...