Ботев (Пловдив) победи с 3:1 ЦСКА 1948 в първи мач от 10 кръг на efbet Лига. "Канарчетата" нанесоха първа загуба на Николай Киров в първенството, откакто той пое "червените". Тодор Неделев от дузпа и на два пъти Маркиньос бяха точни за пловдивчани, а за гостите от София се разписа Галин Иванов.

Ботев продължава да бъде лидер в класирането с 21 точки, докато ЦСКА 1948 заема 11-ото място с 8 точки.

Домакините овладяха инициативата от първата минута, а удари на Неделев и Маркиньос бяха спасени от Наумов. Гостите от София отвърнаха с греда, която обаче дойде случайно - центриране на Крум Стоянов се отби в крака на Янсон и кълбото срещан гредата.

Неделев, който бе най-активен в тима на Валентич, намери отлично Минков пред вратата на ЦСКА 1948, а ударът на нападателя мина на сантиметри от страничния стълб.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В 31-ата минута "канарчетата" поведоха в резултата. Денислав Александров фаулира Па Конате в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Ситуацията бе прегледана с ВАР, за да се установи дали нарушението е извън наказателното поле или вътре. В крайна сметка решението остана непроменено. Капитанът Неделев бе безупречен и не остави никакви шансове на Наумов - 1:0 за Ботев.

В 39-ата минута резултатът бе удвоен. Маркиньос засече с глава центриране корнер от непосредствена близост, топката се отби от напречната греда и се върна при него. Последва нов удар, който бе изчистен от голлинията. Първоначално съдията отсъди, че гол няма, но се намеси ВАР. След разглеждане на ситуацията се установи, че топката е минала голлинията с целия си обем и попадението бе зачетено - 2:0!

ЦСКА 1948 тръгна в атака в началото на второто полувреме и с малко късмет бързо успя да стигне до гол. Галин Иванов се възползва от грешка на отбраната на "канарчетата" и реализира.

В 67-ата минута Ботев предреши изхода на двубоя. Неделев изведе отлично Маркиньос, но бранител чукна топката. Тя попадна на крака на Конате, който веднага я върна към Маркиньос, а той вкара втория си гол в мача - 3:1.

В последните минути на двубоя и Николай Минков имаше отлична възможност да вкара гол, но ударът му бе избит от Наумов.

Ботев (Пловдив) - ЦСКА 1948 3:1
1:0 Тодор Неделев (31-дузпа), 2:0 Маркиньос (39), 2:1 Галин Иванов (49), 3:1 Маркиньос (67)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
3- Неделев отправи първия точен удар в мача, а след него Маркиньос имаше добра възможност да открие, но гостите оцеляха
13- Греда! Крум Стоянов опита да подаде пред вратата на Ботев, Янсон скочи на шпагат, топката се отби в него и уцели гредата
16- Реда Рабей стреля силно от дистанция, но Наумов внимаваше и спаси
23- Неделев намери отлично Николай Минков, който стреля с глава. Наумов само изгледа как кълбото мина на сантиметри от вратата му
29-  Дузпа за Ботев! Денислав Александров фаулира Па Конате в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Ситуацията бе прегледана с ВАР, за да се установи дали нарушението е извън наказателното поле или вътре. В крайна сметка решението остана непроменено
31- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Тодор Неделев е безкомпромисен от дузпата - 1:0 за "канарчетата"
39- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Маркиньос засече с глава центриране корнер от непосредствена близост, топката се отби от напречната греда и се върна при него. Последва нов удар, който бе изчистен от голлинията. Първоначално съдията отсъди, че гол няма, но се намеси ВАР. След разглеждане на ситуацията се установи, че топката е минала голлинията с целия си обем и попадението бе зачетено - 2:0!
45- Край на първото полувреме
_________________________
46- Начало на второто полувреме
49- ГОЛ ЗА ЦСКА 1948! Галин Иванов се възползва от грешка в защитата на Ботев и намали изоставането на "червените"
67- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Неделев пусна отлично към Маркиньос, топката бе чукната от бранител, но отиде право в Конате, който върна на Маркиньос, а той от близка дистанция направи резултата 3:1.
85- Николай Минков получи топката в наказателното поле и се озова фронтално срещу Даниел Наумов, но стражът на гостите спаси удара му
90+3- Край на мача!

FK Botev PlovdivБотев Пд: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 7. Маркиньос, 8. Тодор Неделев (77-15. Джеймс Етоо), 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 17. Николай Минков (88-28. Филип Филипов), 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 24. Кевин Янсон
Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 23. Димитър Тонев, 25. Станислав Работов, 26. Мите Цикарски, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов, 15. Джеймс Етоо
Треньор: Азрудин Валентич

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 87. Симеон Петров (46-9. Денислав Ангелов), 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 7. Марио Топузов, 77. Крум Стоянов, 18. Ивайло Чочев, 25. Георги Ангелов (89-64. Владимир Гогов), 11. Денислав Александров(72-61. Стелиян Добрев), 33. Галин Иванов, 10. Георги Русев (62-20. Ангел Бастунов)
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 20. Ангел Бастунов, 9. Денислав Ангелов, 5. Михаил Минков, 19. Георги Господинов, 64. Владимир Гогов, 61. Стелиян Добрев
Треньор: Николай Киров

Коматево
Съдия:
 Димитър Димитров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия