Лидерът във Втора лига Кариана (Ерден) се издъни у дома, завършвайки 2:2 с Добруджа в мач от 10-ия кръг. Гостите от Добрич бяха на секунди от победата, но Стоян Предев изравни за тима на Веселин Великов в четвъртата минута на добавеното време. Преди това Николай Дичев откри за Кариана още в първата минута, а за Добруджа точни бяха Цветелин Радев в 70-ата и Димитър Василев в 83-ата минути.

Кариана остава на върха с 23 точки, само с една повече от Локомотив (София), който има мач по-малко. Добруджа е на 11-ото място с 10 точки.

Друг от челниците в класирането Хебър претърпя изненадващо домакинско поражение с 1:2 от Спортист (Своге). Гостите откриха резултата в 9-ата минута чрез Томи Костадинов. Футболистите на Николай Митов бързо възстановиха равенството след точен изстрел на Александър Димитров в 23-ата.

Спортист обаче нанесе втори удар в 70-ата минута, когато Деян Христов вкара и осигури трите точки за тима, воден от Ивайло Василев.

Така Хебър пропусна да се изкачи на третото място и да се доближи до върха. Тимът от Пазарджик има 16 точки, а Спортист е със 7.

ВТОРА ЛИГА - 10 КРЪГ

От петък (16 октомври):
Пирин (Благоевград) - Миньор (Перник) 3:2
1:0 Станислав Манолев (9), 1:1 Антон Славчев (41), 1:2 Антон Славчев (60), 2:2 Преслав Йорданов (89-дузпа), 3:2 Преслав Йорданов (90+5)

От събота (17 октомври)
Септември (София) - Литекс 1:0
1:0 Марио Илиевски (24)

Кариана - Добруджа 2:2
1:0 Николай Дичев (1), 1:1 Цветелин Радев (70), 1:2 Димитър Василев (83), 2:2 Стоян Предев (90+4)

Септември (Симитли) - Созопол 2:0
1:0 Илия Мунин (9), 2:0 Запро Динев (68)

Струмска слава (Радомир) - Нефтохимик 1:0
1:0 Кристиан Китов (23)

Хебър - Спортист (Своге) 1:2
0:1 Toми Костадинов (9), 1:1 Александър Димитров (23), 1:2 Деян Христов (70)

В неделя (18 октомври) от 16:00 часа: