Лидерът Пирин (Благоевград) разби у дома Добруджа (Добрич) с 4:0 в мач от 28-ия кръг на Втора лига. Антон Карачанаков (1), Станислав Манолев (48, 81) и Стилиян Николов (78) вкараха головете за "орлетата", а Преслав Йорданов пропусна дузпа в 77-ата минута. Така тимът от Благоевград остава на върха с 56 точки и 4 повече от Локомотив (София), а Добруджа е на 11-а позиция с 29.

В същото време Лудогорец II стигна само до равенство 1:1 при гостуването си на Септември (Симитли). Играчите на Тодор Живондов имат основания да съжаляват, че не стигнаха до победата, защото пропуснаха дузпа.

През първата част играта се развиваше предимно между двете наказателни полета. Головите ситуации липсваха и закономерно двата тима се оттеглиха за почивка при нулево реми.

Домакините първи стигнаха до гол. В 65-та минута Даниел Гогов реализира отсъдената в полза на Септември дузпа за 1:0. Шест минути по-късно "орлите" също получиха правото да изпълнят наказателен удар. Цветослав Петров обаче не успя да отбележи от бялата точка. Лудогорец притисна домакините и отбраната им започна да греши. Чисти ситуации за попадение се откриха пред Георги Чукалов, Алекс Ганчев и Бранимир Костадинов, но те пропуснаха. Във втората минута на добавеното време Бранимир Костадинов успя да прати топката в мрежата за крайното 1:1.

Доволен съм само от играта, която показахме след гола на Септември. Тогава момчетата демонстрираха дух, воля и характер. Създаваха ситуации, пропускаха, но се бориха докрай, за което ги поздравявам, коментира след края на срещата старши треньорът Тодор Живондов.

ВТОРА ЛИГА - 28 КРЪГ

19 април 2021 г. (понеделник), 15:00 часа
Хебър (Пазарджик) - Локомотив (Горна Оряховица) 2:1
0:1 Владислав Мирчев (36-дузпа), 1:1 Живко Петков (52), 2:1 Октай Хамдиев (59)

Струмска слава (Радомир) - Локомотив (София) 0:2
0:1 Александър Александров (30), 0:3 Александър Александров (73)

19 април 2021 г. (понеделник), 19:30 часа
Пирин (Благоевград) - Добруджа (Добрич) 4:0
1:0 Антон Карачанаков (1), 2:0 Станислав Манолев (48), 3:0 Стилиян Николов (78), 4:0 Станислав Манолев (81)