Литекс победи Лудогорец с 4:2 в Разград в луд мач. След успеха „оранжевите“ излязоха на върха с 28 точки, колкото имат и шампионите, но предимството е за „оранжевите“ заради победата в прекия двубой. Така след изиграване на първата част от сезона – 13 кръга, Литекс и Лудогорец са на първите две места с по 28 точки, ЦСКА е трети с 26, четвърти е Локомотив Пловдив с 25, на пето място е „Ботев“ с 24, Черно море е шести с 20, а „Левски“ затваря първата седмица с 19 точки.

Двубоят в Разград се превърна в екшън, в който имаше всичко. Освен шестте гола гостите от Ловеч можеше да вкарат поне още шест. Съдията Ивайло Стоянов даде 11 жълти, два червени картона и две дузпи. Реферът се превърна в първият, който даде дузпа срещу Лудогорец, откакто отборът е в „А“ група. След 72 мача, в които нито един рефер не се осмеляваше да даде дузпа срещу разградчани, днес в двубой №73 Ивайло Стоянов го направи. Съдията даде и два червени картона в края на мача, когато футболистите се спречкаха и бяха разтървани от нахлулите стюарди.

Това е най-голямата загуба на Лудогорец в „А“ група. Преди днешното поражение най-тежкото за тима от Разград бе от Черно море (1:3) на 31 август 2013 година.

Литекс изнесе лекция като по учебник на слисания домакин и до 30-ата минута поведе с 3:0. В 18-ата минута Мирослав Манолов откри резултата след пробив и центриране на Армандо Ваюши. В 23-ата минута Николай Бодуров удвои след удар с глава след центриране на Джазула от пряк свободен удар. Преди това Мисиджан удари гредата зад Евгени Александров. В 30-ата минута вихрушката Литекс продължи да вилнее в Разград. Мирослав Манолов нахлу в наказателното поле и бе спънат с шпагат от Козмин Моци. Съдията Ивайло Стоянов правилно даде дузпа, която Юрген Джазула превърна в гол – 3:0. До края на първото полувреме домакините натиснаха и имаха няколко възможности да намалят. В 44-ата минута Евгени Александров спаси удар на Марселиньо с глава след центриране на Мисиджан.

Второто полувреме започна с гол за Лудогорец за 1:3. В 51-ата минута Върджил Мисиджан реализира поредното си класно попълнение. Холандецът мина през трима футболисти успоредно на голлинията, но на границата на наказателното поле и от там разстреля Евгени Александров. Топката се отби в левия страничен стълб, след което влетя във вратата. Последва мощен удар на Кишада, но топката мина малко над вратата. В 65-ата минута съдийската бригада начело с Ивайло Стоянов направи грешка, като не отсъди дузпа за Лудогорец. Мисиджан стреля отляво в наказателното поле, топката срещна лявата ръка на Страхил Попов, който спря движението й, но наказателен удар не последва. В 75-ата минута Евгени Александров отново спаси, този път удар на Ешпиньо от границата на наказателното поле. В 79-ата минута Литекс уби интригата с гол за 4:1. Мирослав Манолов изведе Симеон Славчев отдясно в наказателното поле и той прехвърли излезлия да го пресрещне Владислав Стоянов. Вратарят не подходи добре в ситуацията и дори се подхлъзна при излизането си, с което приклекна и не успя да отрази удара на Славчев.

В 86-ата минута съдията Ивайло Стоянов даде дузпа за Лудогорец, за нарушение срещу Кишада на ъгъла на наказателното поле. Светослав Дяков реализира за 2:4. В 88-ата минута Литекс извършваше смяна, а Кишада изблъска напускащия Ваюши. Съдията му даде жълт картон, а това отприщи гнева на играча на Лудогорец. Футболистите и на двата отбора се спречкаха, наложи се да бъдат разтървавани от стюарди. След ситуацията реферът показа червени картони на Кишада и Николай Бодуров.

Двубоят по минути ТУК

ЛУДОГОРЕЦ - ЛИТЕКС 2:4
0:1 Мирослав Манолов (18), 0:2 Николай Бодуров (23), 0:3 Юрген Джазула (30-дузпа), 1:3 Върджил Мисиджан (51), 1:4 Симеон Славчев (79), 2:4 Светослав Дяков (86-дузпа)

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 20.Шоко, 5.Александър Барт, 27.Козмин Моци, 80.Жуниор Кайсара, 8.Фабио Ешпиньо, 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо (84 - Мишел Платини), 7.Михаил Александров (77 - Даниел Абало), 93.Върджил Мисиджан, 9.Роман Безяк (54 - Жуниор Кишада)
Резерви: 91.Иван Чворович, 77.Витиня, 23.Христо Златински, 17.Даниел Абало, 73.Иван Стоянов, 11.Жуниор Кишада, 99.Мишел Платини
Треньор: Стойчо Стоев