Литекс сътвори голова фиеста във втората си зимна контрола, постигайки победа с впечатляващото 8:0. От точния мерник на развихрилите се играчи на "оранжевите" си изпати втородивизионния "Раковски". Победата е първа за селекцията на Красимир Балъков в предсезонните контроли, след като в петък ловчанлии паднаха с 0:3 от Локомотив (Пловдив) на "Лаута".

Изразителният успех над "Раковски" дойде след сериозна игра от страна на момчетата на Балъков и явно надмощие и разлика в класите. Головете вкараха Васил Божиков, Кристиян Малинов, Румен Руменов, Илия Миланов, Милчо Ангелов, Уилмар Джордан, Кирил Десподов и Петрус Бумал.

Бала отново заложи на две равностойни единадесеторки, които записаха по 45 минути в мача. Още в 6-ата ловчанлии можеха да открият резултата. След дълго центриране, таранът Минчев свали топката с глава към Малинов, но стражът на "Раковски" спаси. Малко след това "оранжевите" поведоха с гол на Васил Божиков. Бранителят вкара с глава след изпълнен корнер на Малинов, при който капитанът Страхил Попов отклони топката на първа греда. В 20-aта минута Литекс отбеляза втори гол. Страхил Попов проби и центрира отлично на задна греда, където Руменов засече топката с глава, но бранител на домакините изби от голлинията. При добавката обаче Кристиян Малинов безпроблемно се разписа - 0:2. Младежкият национал можеше да е точен пак и в следващата атака, когато Галин Минков му подаде перфектно с центриране отляво, но Енчев отново прояви рефлекс.

В 32-ата минута авансът на "оранжевите" стана класически. Никола Колев намери хитро с извеждащ пас Руменов, за който не бе проблем да “копне” топката над Енчев и да направи 0:3. Въпреки изразителната преднина на четвъртия в "А" група, "Раковски се опита да атакува и на свой ред стигна до изгодна ситуация за гол, но Учиков отблизо пропусна да намали.

И след почивката ловчанлии продължиха да са по-активни и за четвърт час набързо вкараха четири нови попадения. В 48-ата минута Кирил Десподов центрира от корнер, а националът Илия Миланов се извиси и засече за 0:4. Три минути по-късно юношата Емил Петров подаде на Милчо Ангелов и той с диагонален изстрел не сгреши. В 54-ата Александър Цветков би от 20-ина метра, вратарят отрази, но притичалият Джордан отблизо довкара - 0:6. В 58-ата минута колумбиецът отклони топката след пас на Горанов, тя попадна в Десподов, който също се нареди сред голмайсторите.

Устремът на Литекс не спря. В 63-ата Милчо Ангелов проби по десния фланг, а от центрирането му се възползва французинът Петрус Бумал, който с глава вкара за 0:8. След това попадение вратарят на "Раковски" се контузи, а поради липсата на резервен страж, Литекс джентълменски предостави един от своите таланти да пази до края. Александър Конов заключи вратата в последния полвин час и прекъсна головата серия на своите съотборници, спасявайки три стопроцентови гола в мрежата си на Милчо Ангелов и Джордан.

"Раковски" – Литекс 0:8
0:1 Васил Божиков (10)
0:2 Кристиян Малинов (20)
0:3 Румен Руменов (32)
0:4 Илия Миланов (48)
0:5 Милчо Ангелов (51)
0:6 Уилмар Джордан (54)
0:7 Кирил Десподов (58)