Литекс (Ловеч) не остави никакви шансове на Арда (Кърджали), след като записа домакински успех с 2:0 в дербито от третия кръг на Втора лига.

За домакините резултатът бе открит от Кристиян Тафранджийски, който засече центриране с глава и отбеляза във вратата на Иван Караджов.

Арда опита да отговори, след като допусната първото попадение, но така и не стигаше до чисти голови положения.

През второто полувреме "сините" продължиха да бъдат по-активният тим, но се пропукаха за втори път в 90-ата минута, когато Илиян Капитанов сложи точка на спора. Нападателят се възползва от страхотен пас на Тафраджийски, който се пребори със защитник на гостите и поднесе топката на своя съотборник, останал непокрит срещу Иван Караджов - 2:0.

Стартови състави:
Литекс: Петров, Мицаков, Николов, Турицов, Зайденов, Ганев, Янков, Бонев, Тафраджийски, Цвятков, Капитанов.

Арда: Караджов, Крумов, Сандев, Чанев, Илиев, Бенгюзов, Марчев, Андонов, Законов, Макриев, Исуф.