Литекс започна с победа лятната подоготовка. "Оранжевите" биха новака в елита Нефтохимик с 2:0. Новият треньор на ловчанлии Златомир Загорчич пусна в игра всичките си налични футболисти. Участие на взеха единствено възстановяващите се от травми играчи, както и албанецът Ваюши, който се очаква да се присъедини скоро към подготовката. Дебют през първата част направиха две от новите попълнения. На върха на атаката заигра Мирослав Манолов, а в средата на терена действаше Джемал Берберович.

Първи минути с оранжевата фланелка след почивката записа и колумбийският таран Джордан, в единайсеторката личаха имената и на три момчета от юношеската формация, станали шампиони в Елитната група преди няколко дни. Четвърт час преди края Васил Божиков откри резултата, след като засече с глава центриране от корнер на Томи Костадинов. В 89-ата минута младокът Реян Даскалов подаде на нахлуващия в пеналта Жуниор. Бразилецът без проблеми фиксира крайното 2:0.

Литекс – Нефтохимик 2:0
1:0 Божиков (74) 2:0 Жуниор (89)

Литекс: Пиргов, К.Динчев, Бодуров, Грозев, Недялков, Берберович, Н.Колев, Г.Миланов, Ванжер, Цветанов, Манолов ( Александров, Стр.Попов, Ил.Миланов, Божиков, Аладжов, Кр.Малинов, Р.Даскалов, Т.Костадинов, Десподов, Жуниор, Джордан)

Нефтохимик: Караманов, Шопов, Патев, Молдованов, Лемперов, Митев, Димов, Джава, Желев, Манев, Петков (Цанков, Ангелов, Енчев, Хашев, Николов, Орачев, Ласков, Божинов)