Литекс е на път да спечели шампионската титла на България, след като победи Локомотив (София) с 2:0 в чаканото дерби между двата тима. Дока и Небойша Йеленкович вкараха головете за успеха. След спечелените три точки Литекс е на върха в класирането с 58 точки, на седем пред Локомотив и на десет пред ЦСКА.

През първото полувреме и двата отбора показаха слаба продукция. Гостите имаха лек превес, но не създаваха чисти положения. В 17-ата минута Христо Янев изпълни пряк свободен удар, Левашки не внимаваше, но все пак топката не посети мрежата му. В 26-ата минута Ивелин Попов отправи хубав удар, но топката мина на сантиметри покрай вратата. В 44-ата минута след центриране на Янев, Барт не успя да засече пред вратарското поле.

През второто полувреме домакините заиграха по-добре, организираха бързи атаки и логично победиха.
В 51-ата минута Ивайло Петков нанесе далечен хубав удар по земя, но Левашки улови. Три минути след това Дока получи пас вляво в наказателното поле и с диагонален удар прати топката във вратата на “железничарите”. В 63-ата минута Нифлор пропусна да направи 2:0. Нападателят получи подаване от Ивелин Попов, но от няколко метра по диагонал вдясно от вратата би в аут.

В 66-ата минута бе единственото чисто положение за гостите от София. След центриране на Ивайло Димитров отдясно Цветан Генков засече с глава, но уцели гредата. В 69-ата минута вратарят на Локо Левашки спаси силен удар на Янев. В 74-ата минута стражът на “червено-черните” отново се прояви, като изби с една ръка изстрел на Нифлор от границата на наказателното поле, а при последвалия шут Дока би покрай вратата. В 81-ата минута влезлият като резерва Марчо Дафчев затрудни вратаря на Литекс Галато след изстрел от пряк свободен удар.

В 85-ата минута Литекс направи 2:0. Ивелин Попов напредна отляво, върна топката на Нифлор около точката за изпълнение на дузпа, той стреля мощно, но Левашки спаси. Топката обаче попадна в краката на Небойша Йеленкович и той оформи крайното 2:0./БЛИЦ

Мачът по минути тук

Литекс - Локо (Сф) 2:0
1:0 Дока Мадурейра (54), 2:0 Небойша Йеленкович (85)

Литекс:
31.Родриго Галато, 2.Александър Барт, 22.Пламен Николов, 33.Николай Бодуров, 3.Петър Занев, 6.Ивайло Петков, 7.Христо Янев, 10.Сандриньо, 15.Дока (79 - 8.Том), 19.Уилфред Нифлор (88 - Светослав Тодоров), 71.Ивелин Попов
Резерви: 1.Урош Голубович, 5.Михаил Венков, 8.Том, 9.Светослав Тодоров, 17.Георги Миланов, 23.Небойша Йеленкович, 25.Радостин Кишишев

Локо (Сф): 21.Юлиян Левашки, 17.Ивайло Димитров, 12.Дарко Савич, 13.Ваня Джаферович, 22.Иван Бандаловски, 4.Дерек Асамоа (60 - 8.Виктор Шпишич), 20.Светослав Дяков, 16.Христо Златински, 30.Димо Атанасов (60 - 15.Данаил Митев), 19.Мартин Камбуров, 9.Цветан Генков
Резерви: 26.Румен Тинков, 5.Георги Марков, 7.Румен Горанов, 8.Виктор Шпишич, 10.Марчо Дафчев, 11.Кристиян Добрев, 15.Данаил Митев