Литекс победи с категоричното 3:0 като гост Академик (София) в мач от 20-ия кръг на “А” група. Шампионите направиха нова стъпка към втора поредна титла. Те остават на върха вече с 52 точки, на 11 от втория “Левски”, който по-късно има мач с Видима-Раковски и на 13 от третия ЦСКА. Светослав Тодоров влезе като смяна и вкара гол, Георги Миланов също се разписа, а автогол си отбеляза Петър Кюмюрджиев от състава на “студентите”.

Литекс записа общо 15-а поредна победа, от тях 13 поредни успеха в първенството и 2 за Купата на България. Ловешкият тим сгреши за последно на 18 септември миналата година - 0:0 с Черноморец.

Двубоят започна с лек натиск на гостите, които обаче не създаваха много опасни положения. Домакините имаха шанса първи да открият резултата. В 22-ата минута Петър Кюмюрджиев остана сам срещу Виничиус, но вратарят се справи. В 33-ата минута Джерманович пропиля първата възможност. Христо Янев центрира, но нападателят би в тялото на вратаря на Академик. В 40-ата минута домакините извършиха принудителна смяна. На мястото на контузения Михаил Петров влезе Никола Радулович. Сърбинът е собственост на ЦСКА, но е преотстъпен в Академик. В 42-ата минута Диуф пропиля чисто положение. Близо до аутлинията стреля към опразнената врата, но топката срещна гредата. В последната минута на първото полувреме защитникът на “студентите” Петър Кюмюрджиев си вкара красив автогол и даде преднина на Литекс. Том центрира прострелно, вратарят на Академик не се намеси и увисна, Кюмюрджиев засече топката и я прати първо в горната греда, след което и във вратата.

През второто полувреме гостите от Ловеч играха по-добре. Любо Пенев извади разочаровалия Деян Джерманович и пусна на негово място Светослав Тодоров. В 59-ата минута Тоди направи 2:0 с първото си докосване в двубоя. След центриране топката бе продължена към Светльо Тодоров, който с глава вкара във вратата на домакините от Академик. Крайното 3:0 оформи Георги Миланов в 80-ата минута. След контраатака отляво, Момчил Цветанов догони топката и я подаде успоредно към Светослав Тодоров. Пасът обаче се оказа дълъг за нападателя и притичалият Георги Миланов с мощен удар реализира за 3:0./БЛИЦ

АКАДЕМИК - ЛИТЕКС 0:3
0:1 Петър Кюмюрджиев (45-автогол), 0:2 Светослав Тодоров (60), 0:3 Георги Миланов (80)