Литекс разби Левски с класическото 3:0 в дербито на 18-ия кръг на “А” група. След тази победа “оранжевите” се затвърдиха на върха в класирането с 41 точки, на три пред ЦСКА, на четири пред Локомотив (София) и на 9 от Левски, който остава на четвърто място.

Головете за ловчанлии вкараха Дока, Ивелин Попов и Христо Янев. Гостите от София завършиха двубоя с двама човека по-малко, след като в 74-ата минута Петер Петраш бе изгонен от съдията Стефан Спасов, а минута преди края към душовете пое и Георги Сърмов.

Домакините изиграха един от най-добрите си мачове, докато “сините” се представиха слабо и можеха да загубят с още голове. В 19-ата минута Топузаков сгреши, Сандриньо се озова сам срещу Георги Петков, но от няколко метра не успя да намери целта. Само пет минути след това Ивелин Попов нацели гредата, след като надигра Петраш, влезе в наказателното поле и с диагонален удар прати топката в левия страничен стълб. В 30-ата минута един от най-добрите на терена Дока откри резултата. Бразилецът изстреля страхотен снаряд от около 30 метра и препарира вратаря на Левски Гошо Петков за 1:0. След две минути Христо Йовов можеше да изравни, но от границата на наказателното поле шутира над вратата. В 41-ата минута Нифлор получи хубав пас в дълбочина, но Петков излезе и с шпагат пресече.

В 45-ата минута един от най-добрите на терена Ивелин Попов реализира за 2:0. Капитанът на домакините получи пас на границата на наказателното поле и с хубав изстрел предреши изхода на двубоя.

През второто полувреме играчите на Левски се представиха още по-слабо и не направиха нищо, за да застрашат вратата на бразилския страж на домакините. В 58-ата минута влезлият като резерва Христо Янев влезе в наказателното поле, но в последния момент Минев го спря. Мениджърът на Левски Георги Иванов направи двойна смяна и вкара в игра Александър Александров и Мирослав Антонов, но и двамата не помогнаха с нищо на тима. В 74-ата минута Петер Петраш от Левски получи втори жълт и съответно червен картон.

В 87-ата минута домакините довършиха “сините” с трети гол. Христо Янев получи пас от Сандриньо и с хубав удар от границата на наказателното поле матира Гошо Петков. Минута преди края на двубоя нервите на Георги Сърмов не издържаха и Стефан Спасов го изгони за втори жълт картон./БЛИЦ

Мачът по минути тук

Литекс - Левски 3:0
1:0 Дока (30), 2:0 Ивелин Попов (45), 3:0 Христо Янев (87)

Литекс:
31.Родриго Галато, 25.Радостин Кишишев, 2.Александър Барт, 22.Пламен Пламен Николов, 3.Петър Занев, 10.Сандриньо, 15.Дока Мадурейра, 23.Небойша Йеленкович (38 - 7.Христо Янев), 17.Георги Миланов, 19.Уилфред Нифлор (50 - 9.Светослав Тодоров), 71.Ивелин Попов (59 - 6.Ивайло Петков)
Резерви: 1.Урош Голубович, 5.Михаил Венков, 6.Ивайло Петков, 7.Христо Янев, 9.Светослав Тодоров, 28.Диего, 33.Николай Бодуров

Левски: 1.Георги Петков, 21.Петер Петраш, 55.Йордан Милиев, 11.Елин Топузаков, 14.Веселин Минев, 8.Георги Сърмов, 10.Христо Йовов, 32.Димитър Телкийски (46 - 7.Александър Александров), 20.Жоазиньо (3 - 9.Мирослав Антонов), 27.Седрик Бардон (63 - 24.Николай Димитров), 77.Еньо Кръстовчев
Резерви: 12.Божидар Митрев, 2.Виктор Генев, 4.Стефан Станчев, 9.Мирослав Антонов, 7.Александър Александров, 24.Николай Димитров, 30.Лъчезар Балтанов