Литекс постигна победа с 3:1 при гостуването си на "Ботев" (Враца) в двубой от 22-ия кръг на "А" група. "Оранжевите" събраха 47 точки и се изкачиха на 3-ото място във временното класиране, оставяйки след себе си Лудогорец и "Левски" (с по 45), които се срещат от 19:30 часа на "Герена". Лидерът ЦСКА има 54 точки, а Черноморец също като Литекс има 47, след като днес завърши 1:1 срещу Славия. "Ботев" (Враца) пък претърпя 12-ата си загуба от началото на сезона и остана с актив от 18 точки, които отреждат 12-ата позиция на тима, воден от Антони Здравков.

С 2 гола за успеха на "оранжевите" във Враца се отчете Галин Иванов. Бразилският нападател Марсело Никасио също вкара, а за домакините се разписа Бранимир Костадинов.

Избраниците на Христо Стоичков надиграваха съперника в по-голямата част от двубоя и напълно заслужено се поздравиха с трите точки.

В 19-ата минута на двубоя, публиката във Враца стана на крака и с аплодисменти изпрати пожелания за бързо възстановяване на Стилиян Петров. Домакините пък бяха със специални червени фланелки с окуражителен лозунг за Стенли.

Освен с четирите гола срещата ще се запомни и с трите греди - две за Литекс и една за "Ботев" (Враца).

Преди почивката така и не падна попадение. В 51-ата гостите от Ловеч откриха чрез Марсело Никасио, за когото това беше седмия му гол в 7 мача в "А" група с екипа на Литекс. В герой за "оранжевите" обаче се превърна Галин Иванов, който асистира за попадението на бразилеца, след което реализира 2 гола - в 59-ата и 80-ата минути. Преди това Бранимир Костадинов беше изравнил за домакините, разписвайки се в мрежата на Илко Пиргов в 55-ата минута.

"БОТЕВ" (Враца) - ЛИТЕКС 1:3
0:1 Марсело Никасио (51), 1:1 Бранимир Костадинов (55), 1:2 Галин Иванов (59), 1:3 Галин Иванов (80)

Срещата по минути
7 - Иван Коконов пресича пас на Страхил Попов и нахлува опасно към наказателното поле на Литекс, след което греши с подаването към свой съотборник и опасността отминава.
10 - ГРЕДА! Георги Миланов е изведен зад защитата на домакините, отправя техничен удар, но топката среща лявата греда.
13 - Вратарят на Литекс Илко Пиргов спасява удар на Иван Коконов от малък ъгъл.
14 - Пред Сандриньо се открива отлична възможност за гол, бразилецът от чиста позиция стреля високо в аут.
19 - Целият стадион скандира името на Стилиян Петров и бурно ръкопляска.
27 - Крайно неточен изстрел на Страхил Попов по посока вратата на домакините.
26 - След изпълнение на корнер Марсело Никасио сваля с глава топката към Страхил Попов, който от дъгата на наказателното поле стреля в аут.
30 - Балтанов се озовава в опасна близост срещу Пиргов, но стреля слабо и вратарят на "оранжевите" лови без проблем.
43 - Много опасна атака за "Ботев" (Враца). Бранимир Костадинов е изведен зад защитата на Литекс, но от чиста позиция не успява да подаде към свой съотборник и Пиргов спасява.
45+1 - ГРЕДА! Топовен изстрел на Петър Занев среща страничната греда на вратата на домакините.
45+2 - Край на първото полувреме.

46 - smqna.jpg Смяна в състава на "Ботев" (Враца). Дарко Савич няма да играе през втората част, Антон Петров се появи на терена.
51 - topka.jpg ГОЛ! Литекс открива резултата - 0:1! Марсело Никасио бележи. Мощен пробив на Галин Иванов отдясно завършва с отлично центриране към бразилеца, който с глава открива резултата.
55 - topka.jpg ГОЛ! Домакините изравняват - 1:1! Бранимир Костадинов наказва шампионите, засичайки с глава центриране на Илия Илиев.
57 - Вратарят Илко Пиргов блестящо спасява топовен шут на Росен Ванков от 30 метра.
58 - topka.jpg ГОЛ! "Оранжевите" отново повеждат - 1:2! Галин Иванов получава топката в наказателното поле на "Ботев", преборва се със защитник и с перфектен шут реализира.
67 - ГРЕДА! След грешка на Илко Пиргов топката попада в Светослав Валериев, чийто шут от дъгата на наказателното поле среща дясната греда.
80 - topka.jpg ГОЛ! Галин Иванов вкарва второто си попадение в мача - 1:3! Атакуващият халф на Литекс получи топката от Георги Миланов в наказателното поле на "Ботев" и отново се разписа.